Безвізовий режим - одна з найважливіших змін після Революції гідності.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів економіст Андрій Гайдуцький.
"Зросла кількість туристів і трудових мігрантів з нашої держави. В країнах Євросоюзу та деяких інших розробляють і впроваджують мотиваційні програми для залучення українців. Їм не вистачає робочих рук. ЄС - найактивніша міграційна частина світу. Після його розширення 2004-го мільйони східних європейців переїхали працювати в північну й південну Європу. Тільки з Румунії й Польщі за перші сім років в інші регіони ЄС перебралися понад три мільйони людей. Ще 2014-го ми прогнозували: за кілька років на роботу за кордон виїдуть близько трьох мільйони українців. Лише в Польщі, за експертними оцінками, живуть два мільйони наших співвітчизників", - пояснює експерт.
Позитивно, що українці можуть більше заробляти, набиратися нового досвіду, самореалізуватися, наголошує він.
"Це особливо важливо для покоління міленіалів (народилися між 1982-м і 2004 роком. - Gazeta.ua). Для економіки України ключовий плюс безвізу пов'язаний з надходження грошових переказів. Протягом 2018-го очікується приток 11 мільярдів доларів. З урахуванням переказів неофіційними каналами, всього може бути вдвічі більша сума", - говорить Андрій Гайдуцький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна Росії проти України об'єднала діаспору
Але безвіз має і негативні наслідки, вважає він.
"Це - нестача робочої сили в Україні. Інші держави вирішують цю проблему залученням іноземних іммігрантів або поверненням своїх емігрантів. Ідеться про розробки відповідних мотиваційних програм", - додає економіст.
Повне інтерв'ю з Андрієм Гайдуцьким читайте у журналі "Країна" від 1 листопада.
Коментарі
8