Учені повідомляють, що при видиханні людина викидає складну суміш різних газів, включаючи азот, кисень, вуглекислий газ, водяні пари, а також невелику кількість інших газів.
Суть нового методу полягає в тому, щоб аналізувати склад повітря, що видихається людиною, і на підставі цього ставити діагноз. Адже деякі види молекул є біомаркерами і їх присутність свідчить про наявність певних захворювань або звичок.
Наприклад, підвищений вміст чадного газу видає курців, а підвищена частка метиламіна може показувати, що людина має хвороби печінки або нирок, підвищений рівень ацетону - про протікання діабету, підвищений рівень метану - про ниркову недостатність, а значна кількість азоту сигналізує про астму.
Як показали детальні медичні перевірки, нова технологія дуже ефективна. До того ж, аналіз проходить дуже швидко, а обстежуваний пацієнт не переживає ніяких хворобливих відчуттів.
У вересні 2007 року британські учені також продемонстрували незвичайний метод діагностики захворювань - аналіз проводився про тривимірному зображенню людського обличчя, повідомляє WashProfile.
Коментарі