У магазинах Росії не вистачає низькоякісного спиртного. Прилавки напівпорожні, а горілка виставлена тільки та, що дорожча, в основному, українська. У той же часз"явилася інформація, що ряд великих російських постачальників знизили ціни на імпортну алкогольну продукцію до 80%. Насамперед з дисконтом продається дорогий алкоголь.
Викликано це тим, що 1 липня закінчується термін дії старих акцизних марок і торгівля пляшками з цими марками стає незаконною. За дні, що залишилися до липня, сотні тисяч торгівельних точок по всій країні повинні будуть повернути на склади мільйони пляшок спиртного.
- У масштабах країни ця ідея нездійсненна, - вважають експерти. От і виходить , що торговцям вигідніше зараз розпродати усе за зниженими цінами.
- Вибачите, полиці в нас сьогодні лисі, - говорять продавці магазинчика "Справжні вина". - Через новий закон доводиться відправляти вино назад постачальникам. А далі ще гірше буде.
В Ульянівці вино поки ще не зникло з прилавків. Однак його кількість і асортимент поступово зменшуються. Власники місцевих супермаркетів запевняють, що вже завтра покупці взагалі можуть не знайти вина в місцевих магазинах. Воно в найближчі два дні буде повернуто виробникам для наклейки нових акцизних марок. А взагалі в регіонах вважають, що дійсний ажіотаж може початися ближче до 1 липня, коли алкоголь без нових марок буде оголошений поза законом.
- Запаси дешевої продукції зі старими марками вже розпродані, - говорить начальник інформації Росспиртпрому Дмитро Добров. - В умовах плутанини, що панує на ринку, краще перечекати.
- Магазини просто перестали брати на реалізацію спиртне зі старою акцизною маркою, - говорить директор департаменту Союзу учасників алкогольного ринку (СУАР) Вадим Дробиз. - А алкоголю з новими марками на ринку лише 5%.
Експерти вважають , що алкогольний ринок не готовий до нових правил. Останнім ще треба завершити перереєстрацію, якщо вони хочуть і надалі торгувати спиртним . За даними СУАР, у країні обновили ліцензії лише 30% торговельних точок. А регіональна влада упевнена, що дестабілізація на алкогольному ринку приведе до втрат у місцевих бюджетах.
- Нова система обліку обороту алкоголю до роботи не готова, - вважає Дробиз. - З 2500 організацій, що до неї повинні були підключитися, працюють з ЕГАІС лише 10%. З переклеюванням акцизних марок взагалі абсурдна ситуація. Виробники одержали їх із запізненням. Сьогодні 95% алкоголю продається зі старими марками, і всю цю масу спиртного треба переоформити до 1 липня. Після настання цієї дати полиці магазинів спорожніють, дешевого спиртного взагалі не залишиться . І скільки б зараз продукції не завозили, ситуація відновиться не раніше листопаду.
- Від нововведень не постраждають ні бюджет, ні виробники, ні споживачі, - заявив голова комітету з економічної політики Держдуми Валерій Драганов. - Я вам гарантую, що після 1 липня ви не знайдете на прилавках жодної пляшки підробленого алкоголю... Зрештою чим менше горілки буде випускатися, тим якісніша вона буде - в будь-якому випадку її на усіх вистачить.
Тому не буде дивним, якщо незабаром асортимент алкоголю в магазинах збідніє. Виростуть і ціни. Поза всяким сумнівом, витрати на адаптацію до нових умов продавці спиртного перекладуть на плечі споживачів. Торгівля алкогольною продукцією, звичайно, повернеться до норми, але відбудеться це не швидко. За розрахунками експертів, не раніше листопаду, повідомляє Newsru.com.
Коментарі