Польський центр міжнародної допомоги запустив дві нові програми грошової допомоги українським біженцям.
Йдеться про виплати до 1000 злотих (близько 9 тис. грн) на місяць, проте оформити таку допомогу зможуть не всі. Програми діють для тих, хто проживає у Варшаві, Любліні, Бидгощі, Білостоку, Торуні, Щецині та поряд із цими містами. Як пояснює портал VisitUkraine, біженці в цих регіонах зможуть скористатися одним із нових видів допомоги.
Щоби взяти участь у програмі, біженцям необхідно заповнити форму реєстрації. Також заявку на допомогу можна подати телефоном, заповнивши форму зворотного зв'язку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі біженці можуть отримати фінансову допомогу
Перша програма – саме з щомісячною виплатою 1000 злотих протягом півроку – спрямована на тих українських біженців, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, але до 15 лютого 2023-го. Гроші зможуть отримати українці, які:
– належать до певних категорій: пенсіонери, особи з інвалідністю, самотні батьки та опікуни, вагітні жінки та матері-годувальниці, а також люди, які потребують термінової медичної допомоги або лікування;
– наразі не отримують жодної допомоги від польських організацій та від польської держави (виняток – програма "500+" та інші держпрограми допомоги, які передбачають виплати до 200 злотих на місяць).
Друга програма орієнтована на тих, хто прибув до Польщі після 15 лютого 2023 року. Виплати здійснюватимуться на кожну особу в сім'ї (до 4 осіб): 710 злотих (6400 грн) на місяць тому, хто подає заяву, та по 610 злотих на кожного іншого члена сім'ї. Допомогу зможуть отримати ті, хто:
– відносяться до вразливих категорій: пенсіонери, особи з інвалідністю, самотні батьки та опікуни, вагітні жінки та матері-годувальниці, а також люди, які потребують термінової медичної допомоги або лікування.
– мають PESEL із позначкою UKR;
– не отримують тримісячних грошових виплат від міжнародних організацій (наприклад, від ООН).
З 1 липня у Німеччині центри зайнятості змінять допомогу для українців.
Для отримання виплат потрібно буде постійно проживати за місцем прописки. З необов'язкової причини можна бути відсутнім не більше 21 дня на рік, в інших випадках потрібен дозвіл, повідомляє uahelp.wiki.
Коментарі