Розслідування убивств на Майдані та 2 травня в Одесі 2014 року затяжні та неефективні.
Такої думки голова Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Фіона Фрейзер, пише Укрінформ.
"Минуло 5 років після вбивств на Майдані взимку 2014-го, а також після вбивств і насильницьких смертей в Одесі 2 травня того ж року. Розслідування та судові провадження є затяжними та неефективними, хоча ми визначаємо певний прогрес у розслідуванні, яке здійснює Генеральна прокуратура", - зазначила Фрейзер.
Не притягнуто до відповідальності і винних у вбивстві й нападах на правозахисників і представників ЗМІ, заявила вона.
"Наприклад, судовий розгляд справи про вбивство Олеся Бузини, що сталося 4 роки тому, розпочинається заново, що ще більше затягує здійснення правосуддя. Судовий розгляд тривав 1 рік і 4 місяці, а в травні 2019-го головуючий суддя оголосив про самовідвід", - підкреслила Фрейзер.
Вона також нагадала, що в липні минає три роки з дня вбивства журналіста Павла Шеремета, а "слідство досі шукає винуватців цього злочину".
"Незважаючи на те, що за смертельний напад на Катерину Гандзюк засудили 5 осіб, тих, хто наказав і заплатив за цей злочин, їх ще не притягнули до відповідальності", - зауважила голова місії. - Ми закликаємо правоохоронні органи забезпечити швидке й ефективне розслідування всіх нападів. Треба більше робити для протидії тиску на суддів, реформування Генеральної прокуратури України та забезпечення достатніх ресурсів для функціонування Державного бюро розслідувань".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 46 підозрюваних у вбивствах утекли в Росію
У справах про злочини щодо учасників Євромайдану суди винесли 48 вироків.
Із них - 9 вироків щодо реального позбавлення волі, і вони стосуються винятково тітушок.
Коментарі