У ніч проти 24 квітня українці спостерігали незвичайне світіння, яке нагадувало північне сяйво. Небо у різних областях країни забарвилося в характерні відтінки рожевого і зеленого.
Про сяйво у соцмережах писали жителі Київської, Харківської, Львівської та навіть Хмельницької областей. Незвичайне світіння було і в небі над Чернігівською, Черкаською та Рівненською областями, а також на Волині. Це явище спостерігали також у Білорусі, передає Gazeta.ua.
Незвичне явище у небі може бути наслідком сильного геомагнітного шторму, який відбувся 23 квітня.
Зазвичай на Землі такі сяйва спостерігаються на відстані 20-35° від магнітних полюсів Землі одночасно на всіх довготах, але з різною інтенсивністю. Київ знаходиться на широті 50°, тому для цього регіону планети такі явища є надзвичайно рідкісними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Каліфорнії вдалося сфотографувати неймовірне явище над Долиною Смерті
Відомо, що полярні сяйва викликаються взаємодією між зарядженими частинками, що витікають із Сонця у вигляді сонячного вітру, і молекулами в атмосфері Землі. Оскільки лінії магнітного поля планети спрямовують сонячні частинки до полюсів, більшість проявів полярного сяйва видно на дуже високих широтах.
А коли потужні спалахи сонячного вітру відразу вражають Землю, полярні сяйва можуть розповсюджуватися в напрямку екватора.
Полярне сяйво виникає, коли енергетичні частинки від Сонця проникають в атмосферу Землі та взаємодіють з магнітним полем планети. Найбільш приголомшливі прояви зазвичай відбуваються під час геомагнітних бур, коли величезні спалахи намагніченої плазми, випромінюваної Сонцем під час корональних викидів маси, вражають іоносферу або верхні шари атмосфери.
На Землі полярне сяйво – це оптичне явище у верхніх шарах атмосфери. Але з космосу видно, наскільки масштабним є це "світлове шоу".
Коментарі