У Національному агентстві з питань запобігання корупції роз`яснили, які декларації можуть визнані ризиковими та потрапити під перевірку.
Відповідне роз`яснення розміщене на сторінці Агентства у Фейсбук.
"Через технічні помилки (декларанта - ред.) автоматична система логічного арифметичного контролю може визначити вашу декларацію як ризиковану. Тоді НАЗК повинне буде розпочати повну перевірку вашої декларації", - зазначили в НАЗК.
Аби уникнути таких ненавмисних помилок у декларації, які можуть стати причиною притягнення до відповідальності, НАЗК назвало найбільш розповсюджені з них.
Так, декларант помилково не зазначає права користування об'єктом нерухомого майна, в якому він та/або член сім'ї зареєстрований, однак не володіє ним на праві власності.
Також декларант може не вказати права користування приватним будинком і водночас не зазначити про право користування земельною ділянкою під ним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Офісі Зеленського не поспішають подавати декларації: "Ми не зобов'язані"
Декларант може помилково зазначити певний об'єкт в одному розділі й не зазначити пов'язану з ним інформацію в іншому. Наприклад, у розділі 15 "Робота за сумісництвом суб'єкта декларування" вказано про відсутність об'єктів для декларування, а в розділі 11 "Доходи, у тому числі подарунки" зазначено відомості про отримання доходів у вигляді заробітної плати за іншим місцем роботи.
Також розповсюдженою є помилка, коли декларант відображає відомості про придбання об'єкта нерухомості, але не вказує інформацію про укладення відповідного правочину. Чи зазначає подаровану нерухомість в 3 розділі "Об'єкти нерухомості", проте не зазначає інформацію про подарунок у розділі 11 "Доходи, у тому числі подарунки".
1 січня 2021 року розпочалася щорічна кампанія декларування, яка триватиме до 31 березня 2021 року.
Коментарі