Ексклюзиви
четвер, 17 червня 2010 11:20

У Криму хочуть російську мову у вузах

У Криму хочуть російську мову у вузах

Верховна рада Криму звернулася до міністра освіти та науки Дмитра Табачника з проханням забезпечити викладання дисциплін у вищих навчальних закладах регіону російською мовою. За звернення проголосували 80 з 95 присутніх на сесії 16 червня депутатів (всього в раді 100 депутатів).

У рішенні йдеться, що звернення підготовлене з метою забезпечення державних гарантій реалізації прав громадян на використання російської мови та інших мов національних меншин України.

Депутати відзначили, що в проекті закону України від 16 березня 2010 року "Про вищу освіту", який внесли народні депутати від фракції БЮТ Полохало, Давимука і Курило пропонувалося зазначити, що навчання у вищих навчальних закладах має здійснюватися українською мовою.

Депутати ВР Криму вважають, що таке формулювання утискає права громадян на використання інших мов національних меншин України і є дискримінаційною відносно Криму, де більшість населення становлять російські і російськомовні громадяни і близько 90% учнів навчаються російською мовою.

Депутати запропонували прописати в статті 5 законопроекту України "Про вищу освіту", що мова (мови) навчання у вищих навчальних закладах визначається відповідно до Конституції і Законів "Про мови в Українській РСР" і "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин".

У ВР Криму відзначили, що звернення спрямоване на недопущення ухвалення законопроектів України, що утискають права громадян на здобування освіти рідною мовою.

Як повідомлялося, 25 березня Міністерство освіти та науки встановило, що учасники зовнішнього тестування можуть проходити його на тією ж мовою, якою здобували середню освіту, за винятком тестів з української мови і літератури, а також з іноземної мови, повідомляє ZAXID.NET.

Зараз ви читаєте новину «У Криму хочуть російську мову у вузах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

17.06.2010 20:22:03Так я Бандерівець і я тим пишаюся194.44.123.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
правильно нема чого в там на нормальній мові розмовляти, нормальна мова для нормальних людей
17.06.2010 14:24:05OLexA999194.44.181.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Нехай, сами розбираются яка мова им потрибна мов Квебек в Канади
17.06.2010 11:44:51Мик 92.112.143.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
2. Андрій (Рівне),так а ты чего тогда из схрона вякаешь ?
17.06.2010 11:40:22Андрій95.135.136.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Мік, єврєям слова не давали)))
17.06.2010 11:38:44Мик92.112.143.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Всё верно.Нафиг ця мова в русскоязычном регионе.Одно мучение учиться на ней..
Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути