Вартість робіт зведення Меморіалу пам"яті жертв голодоморів у результаті неналежної організації Київською міською державною адміністрацією виконання робіт зі спорудження, зросла майже у 5 разів.
Як повідомили в прес-службі Верховної Ради України, заступник голови ВР Микола Томенко навесні цього року звернувся в Рахункову палату України та ряд інших контролюючих органів з питань перевірки ефективності використання бюджетних коштів на будівництво Меморіалу пам"яті жертв голодоморів в Україні Свічка пам"яті, відкриття якого відбулося 22 листопада 2008 року, а чотири місяці меморіал був закритим на добудову. На цей запит Рахункова палата України за підписом голови Валентина Симоненка надіслала віце-спікеру відповідь.
У ній, зокрема, йдеться про те, що "в результаті неналежної організації Київською міською державною адміністрацією виконання робіт зі спорудження Меморіалу за умови використання на ці цілі у 2007-2008 роках 133,6 млн грн з державного бюджету (99,9% кошторисної вартості), Меморіальний комплекс досі не добудовано і не введено в експлуатацію. Кошти в сумі 128,3 млн грн, або 96%, використано з порушенням чинного законодавства і неефективно".
Також Рахункова палата встановила, що "через зволікання з початком робіт із проектування та будівництва Меморіалу, його вартість із раніше визначеної Київською міськдержадміністрацією суми 27,5 млн грн зросла до 133,8 млн грн, або майже у 5 разів".
За даними контролюючого органу, на сьогодні демонтовано і не використовуються відеопроекційні системи і системи звукопідсилення, на придбання та монтаж яких було витрачено 8,8 млн грн бюджетних коштів, а також демонтовано і не використовуються п"єдестал і придбане обладнання (світильники та металевий дзвоник) на суму 0,3 млн грн.
Крім того, Рахункова палата встановила, що досі ніякими нормативно-правовими актами не врегульовано питання підпорядкованості першої черги Меморіалу після введення його в експлуатацію, не визначено майбутнього власника відведеного для першої черги будівництва земельної ділянки площею 2,2 га, що на час будівництва перебуває в постійному користуванні комунального підприємства Дирекція реставраційно-відновних робіт.
У висновку Рахункової палати також йдеться про потреби бюджетного фінансування спорудження другої черги Меморіального комплексу, а саме: у цінах 2008 року необхідна сума на будівництво другої черги комплексу становить 472,9 млн грн, а потреба в додатковій земельній ділянці для спорудження державного музею складає 3,8 га.
За матеріалом Корреспондент.net
Коментарі
1