У Яремчі на базі Карпатського національного природного парку відкрили унікальну пасіку - з відновлення та збереження карпатської бджоли. Тут облаштували 100 вуликів та поселили 500 бджолосімей. Частину вуликів влітку вивозитимуть у гори. – повідомила Gazeta.ua речник Івано-Франківської ОДА Тамара Лейбюк.
Відтепер - це своєрідна солодка візитівка Прикарпаття.
Аналогів пасіки, за словами заступника міністра охорони навколишнього природного середовища України Ігора Відьмана та начальника департаменту заповідної справи Петра Гриника, у Європі на разі нема.
На облаштування пасіки пішло понад 2 млн. грн.
На базі яремчанської пасіки проходитимуть молодіжні екологічні табори. А ще за якістю меду визначатимуть стан довкілля.
Завдання пасіки - поширення карпатської бджоли по інших національних парках, виробництво і популяризація органічних бджолопродуктів у Карпатах, еколого-просвітницька робота
Карпатські бджоли є дуже витривалими і невразливими до багатьох бджолиних хвороб. Вони пристосовані до умов зимівлі з тривалим безполітним періодом.
Суворий гірський клімат з частими змінами погоди, коротке літо, тривала холодна зима, переважна більшість невеликих підтримуючих медозборів виробили у цих бджіл ряд важливих властивостей, що дозволяють їм продуктивно працювати і виживати у таких умовах.
Коментарі
4