2019 року рівень індексу щастя в Україні збільшився до 33%. 2017-го він сягав лише 8%.
Відповідне дослідження провели фахівці Київського міжнародного інституту соціології. В опитуванні взяли участь 2 тис. осіб, серед них:
51% - вважали себе щасливими;
30% - почувалися середньо;
18% - скаржилися на проблеми в особистому житті;
1% - утрималися від відповіді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українців незадоволені доходами: опитування
Світовий показник щастя 2014 року знизився до 64%, а останні два роки зупинився на позначці 48%. Торік асоціація незалежних дослідницьких агентств Gallup International опитала 45 тис. респондентів із 46 країн світу, наскільки вони задоволені чи незадоволені своїм життям.
Понад половину респондентів країн (59%) відповіли позитивно. 28% опитаних не вважають себе ані щасливими, ані нещасними, а 11% дали негативну відповідь.
Найщасливішими країнами стали Колумбія, Індонезія та Еквадор. А от Україна в загальному рейтингу входить в десятку нещасливих країн, поруч із Великою Британією, Росією та Гонконгом.
"На рівень щастя і на рівень задоволеності життям впливає не тільки рівень забезпеченості, але й рівень домагань. Якщо він низький, то люди можуть бути щасливими і за низького рівня забезпеченості. І навпаки, зростання рівня домагань знижує рівень щастя. Тому в деяких бідних країнах рівень щастя може бути вищим, ніж у деяких багатих державах" - пояснює генеральний директор КМІС Володимир Паніотто.
Побільшало тих, хто готовий терпіти певні матеріальні труднощі заради успіху реформ. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 11 грудня 2019 року. Якщо два роки тому таких було 32%, то наприкінці 2019-го - 49%.
Коментарі