Автори анонімного видання, що називають себе правоохоронцями,зокрема, стверджують, що Куліченко покриває корупційні схеми своїх підлеглих (згадуються екс-радник міського голови по питаннях гендерної політики Ольга Катан, екс-начальник міського житлового управління Коваленко А. Н. та інші) при реалізації об"єктів комунальної власності по занижених цінах. Також сверджується, що Іван Куліченко, разом з лідерами більшості міської ради Загидом Красновим (фракція Блоку Лазаренко) і Олегом Царевим (фракція ПР), є безпосередніми учасниками схем по незаконному розподілу земель, що знаходяться в міській власності. При цьому мова йде як мінімум про 900 га незаконно виділеної землі в місті.
У матеріалах вказані тіньові схеми розподілу засобів, зв"язки між корупціонерами. За словами авторів "Антимафії", частина вказаних в газеті фактів вже розглядається в прокуратурі.
Поява інформації про корупційні схеми в дніпропетровській міській раді і причетності до них міського голови широко обговорюється. При цьому більшість міських експертів говорять про те, що велика частина викладеної інформації є відомим фактом, але просто тільки зараз ця інформація в такому узагальненому вигляді стала надбанням широкої громадськості. Зокрема, координатор ГРАДу Андрій Денісенко каже, що готовий підписатися під 90% викладеній інформації. "Зокрема, що за злочинним розкраданням земельних і бюджетних ресурсів Дніпропетровська, за розкраданням комунального майна і власності міста стоїть злочинне організоване депутатське угрупування, яке офіційно називається коаліція депутатської більшості "Рідний Дніпропетровськ". І ми не можемо не привітати населення Дніпропетровська з тим, що такі матеріали допомагають громадянам розібратися в ситуації, яка склалася в місті", - заявив Андрій Денісенко.
Згоден з Денисенко і політологом Віктором Пащенко. "Земля постійно йде не через аукціон, а якимись іншими шляхами, не зрозуміло як витрачається бюджет. Про все про це йшлося і раніше. Проте, на жаль, шляху подолання ніхто не пропонує у тому числі і внаслідок того, що силові і правоохоронні органи нічого з цим зробити не можуть. Що стосується персоналій - те сміливо можна говорити про те, що Краснов - директор міськради, тобто фактично керівник більшості, Куліченко - мер, Царев - голова найбільш могутньої партійної організації в регіоні і людина, яка контролює найбільшу фракцію в міськраді, тому саме цих трьох стосуються претензії. Навіть якщо вважати, що не вони брали участь в махінаціях, все одно без їхнього відома в міськраді практично нічого відбутися не може, тому що всі можливості зосереджені саме в їхніх руках", - вважає Віктор Пащенко.
Заступник керівника бюджетної комісії Дніпропетровської міськради Вадим Рубльовський вважає, що у всьому винен перетин інтересів. "Газету не читав...Інтереси перетинаються... ну... не хотів би зараз це коментувати... Інтереси у мера одні, у керівників партій інші, щоб їх розрулити доводиться конфліктувати, якісь речі міняються на щось, але це звичайний політичний процес. Що стосується якихось корупційних схем... мені про це нічого не відомо", - заявив Вадим Рубльовський.
Депутат Дніпропетровської обласної ради від БЮТ Вадим Джума також вважає, що вказані в матеріалах відомості є загальновідомим фактом. "Ніхто нічого нового не дізнався. Все давно вже відомо. А хіба арешт Шайхутдінової за хабар не є яскравим підтвердженням того, що відбувається? І жодна Шайхутдінова з Партії Регіонів бере хабарі. Правоохоронні органи теж знають хто скільки і за що. Просто поки що немає команди "Затримувати на хабарах". А так все відомо".
Журналісти ІА "НОВИЙ МІСТ" спробували отримати офіційні коментарі у фігурантів скандальних матеріалів. Олег Царев від коментарів відмовився. У свою чергу поки немає офіційних коментарів від прес-служб міської ради і міського голови Дніпропетровська. Журналісти агентства і далі стежитимуть за розвитком подій, у тому числі і за реакцією представників правоохоронних органів, як на Дніпропетровськом, так і на Київському рівнях.
(ІА "Новий міст", Ірина Парсаданова)
Коментарі