




Кілька днів тому у Дніпропетровську встановили першу в Україні дорожню розмітку з ефектом 3D. Така розмітка розташована на окраїні міста по вулиці Запорізьке шосе, котра веде до аеропорту. Через дорогу від пішохідного переходу 3D розміщений Транспортно-економічний коледж та автосалон.
Розмітка створює ефект об'ємних перешкод на дорозі і змушує водіїв зменшити швидкість.
"Коли клеїли розмітку, я саме вихідний був, – розповідає водій маршрутки №60 Олексій. Вона курсує з центральної частини міста до аеропорту. – Їду собі зранку, бачу щось на дорозі не те. Ніби хтось перешкоди виставив. Спочатку думав, що то дорожники проводять якісь роботи. Бо ті перешкоди мали колір червоний з білим. Збавив швидкість до мінімуму, думав уже по зустрічній об'їжджати. Але переді мною автівка проїхала – і нічого. Ну я й заспокоївся. Потом від колег дізнався, що то така нова розмітка. Нічого проти не маю. Це й добре. Бо буває на виїзді з міста такі лихачі трапляються. Несуться по дорозі, як на свої похорони."
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова дорога на Дніпропетровськ пройде повз Черкаси
За кілька днів до нової розмітки Олексій звик. Пояснює, що таку зебру видно здалеку.
"За кілька сот метрів помітно. – каже. - Хоч не хоч, а пригальмуєш."
На зупинці біля нової розмітки маршрутку чекає студент Валерій Крючкін.
"Дорога до аеропорту пряма, без поворотів, зроблена добре. – каже. – От водії й женуть, не звертаючи уваги на пішохідні переходи. Бувало, що хвилин 15, як приїду у коледж, чекаю на іншій стороні, поки мене пропустять перейти дорогу. І не один я. Бо студентів з міста сюди їздить багато. Зараз простіше. Водії зупиняються, пропускають… Уночі ця розмітка ще й світиться. Так що таку водії помічають за сотню метрів, навіть уночі".
"Така "зебра" в 3D – оптична ілюзія. – каже керівник компанії "Статус+", котра наносила розмітку, Олександр Жиленков. – Сама розмітка горизонтальна, але завдяки ефекту тривимірності створюється враження, що над поверхнею дороги щось виступає. Це завдяки кольорам – червоному, білому та жовтому і завдяки кутам нахилу. Все сплановано так, аби заломлювалося світло. Полоси там дві. Тож ми зробили дві протилежні розмітки."
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дніпропетровський губернатор привітав померлих людей листівками
Спеціальну плівку компанія доставила з Чикаго. Вона – на основі алюмінію. Прослужить не менше року. Вартість однієї розмітки на двох полосах коштувала 50 тисяч гривень.
"Взяли на себе половину витрат, а половину виділила міська влада. – каже Жиленков. – Це поки що експериментальна розмітка. Подивимося, який буде ефект від неї".
"Ефект від нової розмітки ми оцінимо за кілька місяців. – каже інспектор відділу обласного управління ДАІ Олег Шпак. – Про експеримент уже повідомили у Міністерство внутрішніх справ, там теж з цікавістю спостерігають, який розмітка дасть ефект. На переході біля коледжу часто траплялися ДТП за участю пішоходів – 2-3 випадки на місяць стандартно. Якщо їх кількість зменшиться, подамо відповідний звіт у Міністерство. Можливо такі розмітки згодом будуть розміщувати по всій Україні".
Коментарі
2