Завершено спеціальне розслідування обставин та причин групового нещасного випадку, який стався 18 січня в луганської лікарні N 7.
Як повідомили в інформаційному центрі Держгірпромнагляду, комісія з розслідування виявила, що причиною вибуху стало не тільки необережне використання кисневого балона, але і порушення технологій при його виготовленні і заправці.
У луганському Держгірпромнагляді зазначають, що в конструкції балона, який вибухнув було використано неприпустимий матеріал, який і спричинив вибух газокисневої суміші. Крім того, в балоні разом з киснем містився газ з високим вмістом вуглецю, а при заправці ємності було допущено грубе порушення технології: не було проведено скидання в атмосферу залишкового тиску газу і промивку балона.
Що стосується експлуатації балона, то і тут, згідно з висновками комісії, були допущені численні порушення.
Так, балони використовувалися безпосередньо в реанімаційних відділеннях лікарні, в той час як за правилами безпеки це категорично забороняється. Більше того, до обслуговування балонів були допущені особи, які не мають належної кваліфікації.
Через відсутність у комісії фактичних даних про місце заправки балонів (неможливо встановити документальним і експертним шляхом), Держгірпромнагляд звернувся до прокуратури з проханням провести слідчі дії щодо встановлення винних осіб у аварії з боку постачальників кисню.
Нагадаємо, 18 січня в лікарні N 7 в Луганську стався вибух кисневого балона, загинули 16 людей.
Щоб запобігти подібній трагедії в майбутньому, Держгірпромнагляд провів перевірку лікарень і станцій, на яких наповнюють кисневі балони. Виявилося, що грубі порушення в медичних установах мають системний характер. Провівши 1288 перевірок, інспектори вилучили майже 800 балонів з киснем, які знаходилися в приміщеннях лікарень, а експлуатацію ще близько 2,5 тис. довелося тимчасово призупинити через порушення правил безпечної експлуатації, інформували в Держгірпромнагляді.
Всього фахівцями Комітету виявлено 9 тис. 225 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці. До адміністративної відповідальності притягнуто 808 працівників, з них 284 - керівники лікувальних закладів.
Під час перевірок станцій, які наповнюють балони киснем, виявилося, що на території України тільки 24 станції мають відповідні ліцензії, які гарантують якість медичного кисню.
Коментарі