Ексклюзиви
Понеділок, 21 квітня 2008 13:32

Українські вчені вимагають припинити "антиукраїнську істерію" в Росії

Українські вчені закликають російських колег зупинити "антиукраїнську істерію" в Росії.

Як повідомили у прес-службі Інституту відкритої політики, відповідне звернення ухвалили учасники Конференції Академії наук вищої школи України – авторитетної громадської наукової асоціації, що об"єднує понад 250 провідних учених, які працюють в університетах нашої держави та багатьох інших країн світу, зокрема й Російської Федерації.

"Учені України прагнуть підтримання й поглиблення взаємовигідних контактів з російськими колегами. Тому нас вельми тривожить те, що упродовж останнього часу державне керівництво Російської Федерації, високопоставлені військові дозволяють собі повчати Україну в тональності, неприпустимій для практики рівноправних міждержавних відносин, більше того – погрожують їй застосуванням сили у випадку, якщо наша держава зважиться на небажані з погляду Кремля кроки й рішення", - зазначають підписанти звернення.

Українські вчені закликають своїх російських колег усвідомити, що рішення нашої держави про участь у тій або іншій системі колективної безпеки жодною мірою не загрожуватиме безпеці й інтересам Росії. Водночас вони зазначають, що "розгорнута російськими правлячими елітами антиукраїнська істерія вже негативно позначається на атмосфері довіри й дружби між нашими народами. Згортаються потрібні для обох країн наукові й інноваційні проекти".

Вчені закликають російських колег використати увесь свій вплив у суспільстві для того, щоб не допустити дальшої ескалації недружніх, образливих щодо України заяв, які неминуче матимуть наслідком погіршення відносин між двома сусідніми народами. Зі свого боку, українські учені прагнутимуть і надалі підтримувати й розвивати весь спектр українсько-російського наукового співробітництва, вважаючи його важливим складником формування нормальних, по-справжньому дружніх, рівноправних і добросусідських українсько-російських відносин.

Як повідомив президент Академії наук вищої школи України, доктор геолого-мінералогічних наук, професор Микола Дробноход, конференція академії водночас закликала всі наукові асоціації України підтримати це звернення, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Українські вчені вимагають припинити "антиукраїнську істерію" в Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24007
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода