Понеділок, 30 серпня 2010 18:41

Українські оператори готові відключати "чорні" і "сірі" мобілки

Українські оператори готові відключати "чорні" і "сірі" мобілки

Українські оператори мобільного зв"язку практично готові приступити до відключення мобільних телефонів, коди ІМЕІ яких знаходяться в "сірому" та "чорному" списках.

Про це повідомив начальник державного підприємства "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) Павло Слободянюк.

"За інформацією, що отримав УДЦР, чотири з п"яти українських операторів мобільного зв"язку (GSM) вже встановили обладнання, що дозволяє здійснювати відключення від мережі мобільних терміналів, коди ІМЕІ яких не потрапили до "білого" списку бази даних, яку веде УДЦР", - зазначив Слободянюк.

Відключення телефонів невідомого походження і тих, що були вкрадені або загублені власниками, додав Слободянюк, розпочнеться одразу після завершення налаштування необхідного обладнання п"ятим оператором. Це має відбутися восени 2010 р.

Керівник підприємства також нагадав, що процедура відключення передбачає спочатку надсилання власникам "сірих" телефонів СМС-повідомлень з попередженням про дату відключення. Такі повідомлення надсилатимуться оператором мобільного зв"язку відповідно до "сірого" чи "чорного" списків, що надані Українським державним центром радіочастот. Якщо протягом 90 днів з дати отримання абонент не зможе підтвердити в УДЦР легальність походження мобільного терміналу, то апарат буде відключено.

Списки постійно оновлюються, а так званий "чорний" список формуватиметься з кодів ІМЕІ телефонів, які не обслуговуватимуться. Передбачається, що до цього реєстру будуть занесені апарати, які було вкрадено.

На сьогоднішній день з Міністерством внутрішніх справ України відпрацьовується юридична процедура щодо внесення ідентифікаційних кодів мобільних терміналів до "чорного" списку. Адже необхідно, крім заяви власника апарату про викрадення телефону, розробити механізм його внесення до цього списку.

РБК-Украина

Зараз ви читаєте новину «Українські оператори готові відключати "чорні" і "сірі" мобілки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 53745
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути