В судовому реєстрі з'явилася справа, у якій українець вперше відстояв своє право на розпорядження землею. Чоловік посилався на рішення Європейського суду з прав людини.
Прокурор звернувся до суду з вимогою визнати обмін землі недійсним у зв'язку з мораторієм. Однак йому було відмовлено, повідомляє Opendatabot.
"При вирішенні справи суд посилався на висновки Європейського суду з прав людини у справі Зеленчук і Цицюра проти України, ст.14 Конституції України, та норми цивільного і земельного законодавства України, які регулюють виниклі у справі правовідносини", - йдеться у рішенні суду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українську вузькоколійку покажуть у документальному кіно
Заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, було введено ще у 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.
У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.
На початку травня 2018 року глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен заявляла, що ціни на сільськогосподарську землю в Україні виростуть втричі після того, як знімуть мораторій на її продаж. Пізніше Світовий банк оцінив втрати від мораторію на продаж землі.
Європейський суд з прав людини визнав мораторій порушенням прав людини. У червні два десятка організацій об'єдналися в Коаліцію за скасування мораторію, підписавши відповідний меморандум. У вересні, депутати Верховної Ради звернулися до Конституційного суду з новим поданням щодо скасування мораторію на продаж.
Коментарі