Діяльність візових центрів має бути більш контрольованою. Про це на прес-конференції заявив заступник гендиректора Центру Разумкова Валерій Чалий.
"Питання скасування візового режиму - найбільш хвилююче для українців у стосунках з Європою. Адже на оформлення віз українці витрачають десятки мільйонів гривень. Постійно доводиться сплачувати аутсорсінговим структурам, які ні за що юридично не відповідають, але при цьому мають серйозний комерційний зиск від своєї діяльності. Візові центри діють монопольно, не мають конкуренції. А головне - вони не мають належної відповідальності", - сказав експерт.
На його думку, головною проблемою є відсутність вибору. Формально людина може подати документи на отримання візи у консульство, а може у візовий центр.
"Але реальний доступ до консульства обмежується масою технічних питань. Це запис на відвідування консульства на певні дати, а черга може займати три і більше місяці. Окрім того, це поштова скринька, яка збирає документи. Вона може створити багато проблем: якщо людина не додала якогось документу, це буде формальною підставою для відмови у візі. Але це питання може дуже швидко вирішитися при прямому спілкуванні з консульським працівником", - зауважив Чалий.
У свою чергу директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко наголосив, що неможливість отримати візу в обхід візового центру означає примусовий платіж.
"З одного боку є люди, які дуже зацікавлені у тому, щоб візові центри були у їхніх містах Тоді їм не треба їздити в Київ, щоб подати документи на візу. З іншого боку, практика передачі частини консульских функцій до візових центрів є недостатньо прозорою, зрозумілою і фактично означає стягнення додаткових грошей", - зазначив Сушко.
Коментарі
3