середа, 06 липня 2016 14:36

Українці мандрують світом у пошуках діаспори
12

Фото: Фото надане Віталієм Танцюрою

Жителі Дніпра Віталій Танцюра та Маріанна Гавриленко, на власному автомобілі в національних кольорах їздять світом у пошуках діаспори. Українці вже об'їхали Європу, Південну та Північну Америку. Незабаром планують їхати в Азію, пише газета "Вісті Придніпров'я".

"Перетнули Південну Америку практично по тій паралелі, що герої книги в "Пошуках капітана Гранта". Довелося плисти, підніматися високо в гори - до 5 тисяч метрів над рівнем моря, їхати гірськими дорогами. Це, звичайно, зовсім інший світ, не схожий на Україну. Аргентина — величезна країна, там не скрізь цивілізація. Від'їжджаєш навіть за 20 км від міста — й маєш простір близько 200 км без зв'язку, будь-якого живого нагадування, що десь є люди. Дороги різні: є з нормальним покриттям, є й суцільне бездоріжжя", - розповідають мандрівники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мандрівник сім років фотографує покинуті українські церкви в Польщі

Кажуть, в Аргентині та ж бюрократія, що й в Україні.

"Приходиш забирати авто в порт, а тобі кажуть: "Іди до брокера". Брокер згодом відправляє до нотаріуса за довіреністю, що коштує 100 доларів. Потім ще є митний брокер, який вам обійдеться в 500 доларів", - згадував Віталій Танцюра.

У кожній відвідуваній країні шукали представників української діаспори. По всіх державах, які проїжджали, мають інформацію щодо того, як там живуть українці, скільки їх, чим займаються.

"Українці Південної Америки дуже відрізняються від тих, які мешкають в Європі. У першій — міцні та великі діаспори. Хоча багато людей переїхали ще на початку минулого століття, та й сьогодні зберігають національну аутентичність. Вони спілкуються українською, співають українських пісень, добре знають народні танці тощо. Там є й українська церква", - наголосила Маріанна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дмитро Комаров розповів, чому досі не одружився

Найбільша українська діаспора Південної Америки - в Бразилії.

"3 провінції цієї країни складаються з українців, італійців та німців. Тобто, є там цілі міста, в яких живуть нащадки наших земляків, німців та італійців. Загалом і в Бразилії, і в Аргентині є навіть готелі та ресторани із знайомими назвами. Наприклад, ми жили в готелі "Буряк", яким теж керують колишні українці", - відзначила мандрівниця.

Наступну подорож Віталій і Маріанна планують по Азії. Хочуть об'їхати Таїланд, Індію, Пакистан, Афганістан та інші країни. Подорож попередньо розрахована на 3 місяці. Утім, не виключають, що може бути тривалішою.

"Справа в тому, що, як такого, азійського маршруту не існує. Є 3 альтернативних — південний, китайський і північний. І всі вони мають недоліки. Найоптимальніший - північний маршрут, що пролягає через Росію. На сьогодні наше авто вже транспортується до Владивостока. Сподіваємося, що 11 липня воно туди прибуде. Але й тут є труднощі — у нас авто жовто-блакитного кольору, тож, якщо в'їдемо на ньому в Росію, можуть бути проблеми. Маршрут приблизно такий: Владивосток, потім — Байкал, Казахстан, Баку, Грузія. У Грузії знову прийматимемо рішення, як рухатися далі. Тут також є 3 варіанти. Перший: із Туреччини в Угорщину, Молдову, а потім додому, об'їхавши Чорне море. Другий: паромом або з Грузії, або з Туреччини в Одесу. Третій: через Краснодарський край у Харків. Схиляємося до нього", - додали українці.

Зараз ви читаєте новину «Українці мандрують світом у пошуках діаспори». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути