На території Папуа-Нова Гвінея на висоті близько двох тисяч метрів над рівнем моря, вчені виявили найдавніше високогірне поселення людини - шість стоянок, загальною площею близько двох квадратних кілометрів, повідомляє Lenta.ru з посиланням на портал Science News.
До цих пір вважалося, що близько 50 тисяч років тому люди не селилися у високогір"ї, так як на Землі був льодовиковий період і клімат там був особливо суворим, але радіовуглецевий аналіз кам"яних знарядь, знайдених на місці поселення, показав, що їм близько 49 тисяч років.
Ранні міграції людини залишаються для вчених багато в чому незрозумілими. Зовсім нещодавно з"явився наукова праця, яка спростовує традиційні уявлення про час виходу людей з Африки. За результатами генетичного аналізу з"ясувалося, що це відбулося близько 60 тисяч років тому, але автори нової роботи, які визначили вік знайдених на території Індії та Аравійського півострова знарядь, впевнені, що це було 70 тисяч років тому.
До сьогоднішнього дня найстарішим високогірним житлом Homo sapiens вважалося поселення на Тибеті, але воно молодше знайденого в Новій Гвінеї як мінімум на 19 тисяч років.
Нагадаємо, що раніше китайські археологи знайшли холодильник віком 2 тисячі років.
Коментарі