вівторок, 02 лютого 2021 13:47

Вбили шерифа і піймалися на брехні - запрацював поліграф

Вбили шерифа і піймалися на брехні - запрацював поліграф
Під час сильної емоційної напруги, у людини змінюються фізіологічні показники. Фото: pinterest.com

Покази детектора брехні вперше стали доказом вини в суді 2 лютого 1935 року. Тест на поліграфі пройшли двоє чоловіків, яких звинувачували у вбивстві шерифа.

За допомогою детектора прокурор хотів визначити, хто зі злочинців стріляв. Після досліду чоловіки зізналися, а адвокати не стали подавати апеляцію.

До цього часу покази експертів, що базуються на наукових методиках, не рахувалися в суді.

Дослідження в галузі інструментальної діагностики детекції брехні започаткував фізіолог Анжело Моссо. Він довів, що під час сильної емоційної напруги, у людини змінюються фізіологічні показники — тиск крові в судинах та частота пульсу.

Італійський психіатр Чезаре Ломброзо вперше описав дослід, проведений за допомогою приладу для вимірювання пульсу та артеріального тиску. Учений помітив зміни тиску під час допиту підозрюваного, однак він реагував не на всі питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рак почали лікувати радіацією

Станом на 1935-й за допомогою поліграфа американський вчений Леонард Кілер обстежив понад 2 тис. підозрюваних. Науковець розробив перший сучасний детектор брехні 1933 року, вдосконаливши прилад свого вчителя Джона Ларсона.

Саме Ларсон створив перший поліграф, який міг одночасно фіксувати показники артеріального тиску, пульсу і дихання. До 1932-го прилад використовували для пошуку тіл жертв.

Цікаво, що в давні часи також використовували метод поліграфа. Підозрюваним вимірювали пульс, спостерігали за кольором обличчя.

На Сході в рот підозрюваному насипали рисове борошно. Під час почуття страху частково припиняється виділення слини. Якщо з плином часу борошно залишалося сухим, то людину вважали винною.

В українському законодавстві використання детектора брехні для розслідування злочинів не передбачається. Окрім того, в Україні немає державних поліграфологів.

У Мюнхені вперше провели операцію з трансплантації нерва. До цього робили тільки пересадку органів.

Зараз ви читаєте новину «Вбили шерифа і піймалися на брехні - запрацював поліграф». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути