
Мітинг опозиції з вимогою відставки Михаїла Саакашвілі з посади президента відновився сьогодні перед будівлею парламенту в грузинській столиці.
Відкриваючи його, екс-спікер парламенту Ніно Бурджанадзе, яка очолює опозиційну партію "Демократичний рух - єдина Грузія", сказала: "Сьогодні, у день Вербної неділі, ми не планували проведення акції і збиралися відновити її в понеділок. Але через те, що вночі група озброєних кийками осіб у цивільному одязі ввірвалася на площу перед парламентом і розбила частину апаратури й сцени, ми вирішили відновити мітинг сьогодні".
Бурджанадзе звинуватила владу Грузії у "скоєнні цієї протиправної акції" і повідомила, що опозиція проінформувала про цей факт представників Євросоюзу, що перебувають у Тбілісі. Вона заявила, що "відновлена сьогодні акція триватиме під гаслом безумовної відставки Саакашвілі".
"Ми впізнали декількох співробітників МВС в числі групи погромників, і прізвища цих людей ми обов"язково назвемо", - сказала в неділю на інформаційному мітингу прихильників опозиції Бурджанадзе.
"Після вчорашнього нападу стало абсолютно ясно, що з Саакашвілі не можна вести жодного діалогу, і вимога про його відставку залишається в силі", - заявила Бурджанадзе.
Проведення мітингу опозиції на площі перед парламентом у Вербну неділю не планувалося, однак після суботнього інциденту на площі спонтанно зібралися кілька тисяч осіб, щоб заявити про свій протест проти дій влади.
Водночас мер Тбілісі Гігі Угулава заперечує будь-який напад з боку співробітників поліції чи міських муніципальних служб на активістів опозиції на площі перед парламентом, де третій день проходить мітинг протесту.
"За домовленістю з організаторами мітингу співробітники Служби прибирання міста прибути на площу перед парламентом для прибирання сміття, що накопичився за три дні. Відразу ж після прибуття наших співробітників на площу група людей почала їх ображати і нанесла побої", - сказав мер.
При цьому він визнав, що на площі частина співробітників була в уніформі, а частина в цивільному одязі.
Між тим у поширених МВС відеокадрах із записом ходу інциденту чітко видно, як співробітники Служби очистки в помаранчевій уніформі з совками в руці не підмітали площу, а забирали з неї у вантажну автомашину багатометрові дошки з розібраної підлоги трибуни, з якої виступали лідери опозиції.
На кадрах, заснятих відеокамерою, що цілодобово працює перед парламентом, видно якусь бійку. Нічого іншого з кадрів, показаних МВС, розібрати неможливо.
Раніше представники опозиції заявляли, що в ніч на неділю разом із співробітниками Служби прибирання на площу прибули до 50 молодих людей, які почали громити трибуну і ламати комп"ютери.
За різними оцінками, у мітингу беруть участь від 10 до 15 тисяч людей.
За матеріалами Интерфакс-Украина, ИТАР-ТАСС
Коментарі
В тексте есть справедливые слова: ...оружие населению для защиты... конституционных прав и свобод в случае УЗУРПАЦИИ ВЛАДЫ... . Именно из-за этих слов наш президент никогда не даст право народу на оружие.
Тут головне не перебрати. По перше це повинна бути цивільна зброя яка буде абсолютно відрізнятися від тіеї, що е на озброенні армії та органів по відсані примінення,. не бути автоматичною,разом з тим бути ефективною по дальності не більше 10 метрів, бажано не дорогою з ресурсом не більше 1000 пострілів, дуже простої по кострукції та техобслуговуванню. А інакше можемо отримати дуже відчтній перебор зважаючи на нашу культуру обігу зброї та її використання.
это уже давно пора сделать , а то что депутаты - упыри так это не сравнение а констатация факта. Такие как пашинский подтверждают эту истину.