вівторок, 30 травня 2017 14:48

"У суцільній темряві міста світилися лише портрети вождів" - український журналіст побував у Північній Кореї
4

Андрій Борис побував у закритій КНДР     Фото: ICTV
Андрій Борис побував у закритій КНДР     Фото: ICTV
Андрій Борис побував у закритій КНДР     Фото: ICTV
Андрій Борис побував у закритій КНДР     Фото: ICTV

Українському журналістові вдалося відзняти закрите життя у Північній Кореї. Це вперше за останнє десятиліття відеоматеріали кореспондента вдалося довезти звідти до України.

Над сюжетом працював журналіст Андрій Борис. Він розповів про життя кардинально іншого світу у програмі "Факти тижня. 100 хвилин з Оксаною Соколовою" на телеканалі ICTV.

"Перше враження від країни — ніби ми потрапили у минуле, на десятки років назад, – розповідає Андрій Борис. – Це зовсім інший світ. Вже в аеропорту дуже багато військових. Суворі перевірки. Не дай Бог привезти антикорейські матеріали. Можна надовго опинитися у в'язниці".

У репортера вилучили роздруківки з Вікіпедії про КНДР, але залишили книгу Джорджа Орвела "1984". Її чоловік потім подарував місцевому гідові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Північна Корея відправила ракету в бік Японії

"Знімати життя Північної Кореї вкрай важко. Іноземних журналістів супроводжують "гіди", завдання яких не стільки показати країну, скільки завадити знімати. Вони робили усе, аби підганяти журналістів, заважати знімати "небажане", вдавалися і до відвертих погроз. Проте навіть прості корейці ворожо ставляться до спроб їх знімати – ми відчули це на собі, коли намагалися зафіксувати, як жінки просто на вулиці висаджували рис. Річ у тому, що майже в кожному іноземці місцеві бачать страшного американця, ненависть до яких тут виховується змалку. Єдиний раз нам вдалося зафільмувати у селі збори їхньої партійної організації. Але на відстані. Мешканці Пхеньяну (столиця Північної Кореї. - ), можуть виїхати за межі міста лише за спецперепусткою. По усіх провінціях перевірки. Виїзд за кордон — цілковите табу".

Поза камерою офіціантка готелю, де зупинилась знімальна група, зізналась у бажанні виїхати з КНДР. Не покидає країни, бо шантажують розправою над матір'ю і батьком.

"КНДР намагається змінюватися зовнішньо. Столиця модернізувалася. За останні роки побудували багато підприємств. Українським журналістам навіть доводили, що тут є "високі технології". На власні очі побачили гордість всієї КНДР — найкращу їхню автостраду уздовж Японського моря. Але реальне життя видно вже за межами міста — дороги розбиті вщент. Під час нашого перебування у Кореї часто вимикали світло. Готель залишався у темряві. Електрику вимикали кілька разів на добу. Щоразу у суцільній темряві міста світилися лише портрети вождів — їхня підсвітка працює завжди", – додає репортер.

У сюжеті з КНДР автори розповіли про мілітаристські настрої та культ особистості у КНДР. Дізналися, чому для цих людей так важливі лідери і як вони їм поклоняються. А також про те, як ця держава майже 30 років виживає під економічними санкціями.

Зараз ви читаєте новину «"У суцільній темряві міста світилися лише портрети вождів" - український журналіст побував у Північній Кореї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути