Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило деталі нової російської крилатої ракети S8000 з кодовою назвою "Бандероль".
Відповідна інформація зібрана в розділі "Компоненти у зброї".
За даними української розвідки, розробником ракети є російське підприємство "Кронштадт", що перебуває під міжнародними санкціями. Основним носієм ракети є безпілотний літальний апарат "Оріон", також вироблений цією компанією. Крім того, наразі триває адаптація ракети до застосування з ударних гелікоптерів Ми-28Н.
Особливістю S8000 є здатність здійснювати повороти з меншим радіусом, ніж у раніше відомих крилатих ракет російського виробництва - таких як Х-101, 3М-14, 9М727 та Х-69. При цьому ракета зберігає типову траєкторію польоту крилатого типу.





Ракета оснащена бойовою частиною масою до 150 кг та здатна долати відстань до 500 км зі швидкістю 500 км/год. Як паливо використовується авіаційний гас.
Розвідка також зафіксувала використання в конструкції іноземних компонентів, зокрема:
реактивний двигун Swiwin SW800Pro китайського виробництва, який призначений для авіамоделювання й продається через інтернет-платформи (орієнтовна вартість - близько $16 тис),
телеметричний модуль RFD900x австралійського походження або його китайський аналог,
інерціальна навігаційна система, ймовірно, китайського виробництва,
акумуляторні батареї Murata (Японія),
сервоприводи Dynamixel MX-64AR компанії Robotis (Південна Корея),
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай підтримує воєнну машину Росії - Кірбі
завадозахищена антена CRP типу "Комета-М8" (російський виробник "ВНІІР-Прогрес"), що також використовується в дронах типу "Гєрань", УМПК та УМПБ,
близько двох десятків мікрочіпів виробництва США, Китаю, Швейцарії, Японії та Південної Кореї.
Більшість іноземної електронної бази надходить до Росії через мережу "Чіп і Діп" - одного з провідних дистриб'юторів електроніки в РФ.
Загалом ГУР ідентифікувало понад 20 ключових компонентів, що входять до складу ракети S8000, та близько 30 підприємств, які залучені до її виробництва або постачання.
Лідер КНР Сі Цзіньпін під час брифінгу з російським диктатором Володимиром Путіним заявив, що Китай і РФ "виступають за політичне врегулювання" війни в Україні.
Вони підписали спільну декларацію і заявили про поглиблення зв'язків Китаю і РФ та співпрацю у сфері торгівлі та основних зовнішньополітичних питань.
Коментарі