На середу 17 березня у Москві призначено проведення акції протесту під гаслом "Путін повинен піти".
Її ініціаторами стали члени опозиційного руху "Об"єднаний громадянський фронт". У центрі столиці, біля пам"ятника Грибоєдова на Чистих ставках, зберуться активісти, щоб висловити своє ставлення до політичного курсу російського уряду на чолі з прем"єр-міністром Володимиром Путіним.
Крім того, буде поширюватися інформація про кампанію "Путін повинен піти". Звернення під таким заголовком, опубліковане в інтернет-виданні "Щоденний журнал", вже підписали більше десяти тисяч осіб, у тому числі правозахисники Олена Боннер, Володимир Буковський, Лев Пономарьов, опозиційні політики Борис Нємцов і Гаррі Каспаров, письменники Віктор Шендерович, Захар Прілєпін й інші громадські діячі.
"Ми хочемо, щоб в країні були чесні вибори, ми хочемо, щоб у країні була політична конкуренція. Ми хочемо, щоб в країні парламент був місцем для дискусій. І ми хочемо, щоб влада змінювалася", - заявив член бюро громадського руху "Солідарність" Борис Нємцов.
Нємцов розраховує, що кількість протестів буде неухильно зростати незалежно від того, які повідомлення або звернення будуть писатися і ким вони будуть підписані. При цьому опозиція, на його думку, повинна висувати не абстрактні гасла, а називати конкретних людей, які відповідальні за погіршення умов життя росіян.
На думку заступника генерального директора Центру політичних технологій Олексія Макаркіна, росіяни не готові до змін, а значить антипутінські гасла значного результату не дадуть, хоча суспільну дискусію і викличуть. Рейтинг довіри у прем"єр-міністра досить великий, показують дані соцопитувань.
Коментарі