Ексклюзиви
Понеділок, 27 липня 2020 21:32

У Міненерго вважають RAB-тариф єдино можливим для інвестування в електромережу

У Міненерго вважають RAB-тариф єдино можливим для інвестування в електромережу
На сьогодні в середньому по Україні втрати електромереж складають 11% - Буславець. Фото: Reuters

Запровадження RAB-тарифів надважливе для подальших інвестицій у мережі операторів систем розподілу.

Про це 27 липня заявила т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець під час пресконференції.

"Стимулююче тарифоутворення дійсно є механізмом, який працює в інших країнах і зарекомендував себе як єдино можливий, який підтверджує і надає можливість інвестувати в мережу", - підкреслює Буславець.

Т.в.о. міністра зауважила, що в Україні дуже великі втрати в електричних мережах, які на сьогодні в середньому по Україні складають 11%. Буславець пояснила, що це відбувається внаслідок застарілості мереж, недовантаження обладнання. На її думку, виправити ситуацію без масштабних інвестицій – неможливо.

Крім того, очільниця профільного міністерства повідомила, що в Міненерго є експертна рада, яка ретельно обговорює дане питання, а також вже має напрацювання і пропозиції експертів та всіх учасників ринку, стосовно стимулювання в електричну інфраструктуру.

"Я думаю, що ми найближчим часом будемо від Міністерства на платформі напрацьованих позицій від експертів пропонувати національній комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг, вже в більш широкому колі з залученням всіх стейкхолдерів та з позицією міністерства, винести це питання на обговорення, для того, щоб прийняти виважене рішення", - зазначила Буславець.

Раніше Експертна Рада при Міністерстві енергетики висловилась за впровадження RAB- регулювання за європейським зразком. Його ключові особливості - єдина база активів та ставка доходності на рівні середньозваженої вартості капіталу (WACC).

Нагадаємо, Європейська Бізнес Асоціація наполягає, що при впровадженні нової моделі варто враховувати міжнародний досвід країн, де успішно введено RAB регулювання, а саме - уникнути поділу бази активів на нову та стару і впровадити єдину ставку, рівну середньозваженій вартості капіталу – WACC.

Зараз ви читаєте новину «У Міненерго вважають RAB-тариф єдино можливим для інвестування в електромережу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 56018
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути