Про це повідомив координатор інформаційно-консультаційного центру ім. преподобного Йосипа Волоцкого при Білоруській православній церкві Владимир Мартіновіч, який порівняв листи щастя з ворожінням, вірою в прикмети, сновидіння, силу талісманів і тому подібне.
За словами Мартіновіча, листи щастя щодня приходять по електронній пошті людям різних національностей і релігій. При цьому зміст повідомлень знаходиться в глибокій залежності від особливостей домінуючої релігії і культури того або іншого.
На сьогоднішній день найбільше розповсюдження має лист щастя, який повідомляє, що його оригінал знаходиться в Ліверпулі, що він ініційований мільйонером з Венесуели і обійшов світ 444 рази. Окрім цього, автор листа закликає зробити 20 його копій протягом 96 годин і розповідає про те, як поплатилися життям, статком і владою в суспільстві ті, хто не переписав лист, і скільки щастя, здоров"я і гроші отримали ті, хто послухався і вчасно зробив необхідні копії.
У міністерстві охорони здоров"я Білорусії відзначили, що з погляду психології і психіатрії лист щастя викликає негативну психологічну реакцію у того, хто прочитав його, підвищує його рівень тривожності, від якого людина всіма силами прагне позбавитися шляхом виконання непотрібних, але абсолютно, як йому здається, необхідних дій.
Необхідно відзначити, що копіюванням таких листів займається переважна меншість людей. Але якщо людина все ж таки вирішила скопіювати даний лист, то, на думку Мартіновіча, це говорить про відсутність справжнього духовного життя.
За матеріалами Newsru.com, Інтерфакс.
Коментарі