Понеділок, 03 березня 2008 12:37

У Криму зростає захворюваність на СНІД

За рівнем поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу Автономна Республіка Крим посідає шосте місце в Україні після Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської, Донецької областей і міста Севастополя.

Про це на підсумковій колегії Міністерства охорони здоров"я АРК повідомив міністр Сергій Донич.

За даними Мінохоронздоров`я АРК, на 1 січня 2008 року в автономії зареєстровано 7 тис. 420 ВІЛ-інфікованих, із них дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями – 1 тис. 018. Діагноз "СНІД" встановлено 1 тис. 719 дорослим і 55 дітям, з яких померли 1 тис. 221 і 10 відповідно.

Як зазначив С.Донич, найуразливішою віковою групою є молоді, працездатні люди, причому більш як 40% – у віці від 19 до 29 років. За його даними, в 2007 році в Криму зафіксовано зростання захворюваності на ВІЛ-інфекцію на 19,8%, СНІД – на 18,2%.

Зі збільшенням кількості інфікованих жінок зростає кількість народжених ними дітей – на 26% минулого року.

З 2000 року в Криму проводяться заходи з профілактики вертикальної трансмісії ВІЛ. З початку впровадження програми відсоток передачі ВІЛ від матері до дитини знизився із 40% у 1997 р. до 5% у 2007 р., а серед дітей, які одержали своєчасно повний комплекс профілактичних заходів, він становить менше 1%.

Кримською республіканською установою "Центр профілактики і боротьби зі СНІДом" продовжується реалізація програми високоактивної антиретровірусної терапії (ВААРТ) для лікування хворих на ВІЛ/СНІД. З держбюджету через централізовані постачання одержано препаратів на 1 млн.168 тис. грн., по лінії Глобального фонду – на 2 млн. 949 тис. грн. На сьогодні терапію одержують 706 пацієнтів, в т.ч. 87 дітей. Доступ дітей до терапії не обмежений, наголосив міністр.

За його словами, специфічне лікування хворих на ВІЛ/СНІД дало змогу знизити смертність від СНІДу на 17%, порівняно з 2006 р., і стабілізувати ситуацію, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «У Криму зростає захворюваність на СНІД ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 49181
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода