Європейську сторону на саміті представлятиме делегація головуючої в ЄС Португалії на чолі з головою Європейської ради, прем"єр-міністром Португалії Жозе Сократішем.
Крім того, планується участь у саміті делегації Ради міністрів ЄС на чолі з генеральним секретарем Хав"єром Соланою, делегації Європейської комісії на чолі з президентом Жозе Мануелом Баррозу, а також участь комісара ЄС із питань зовнішньої політики та європейської політики сусідства Беніти Ферреро-Вальднер.
Українську делегацію на переговорах очолить президент країни Віктор Ющенко. До її складу увійдуть перший віце-прем"єр Микола Азаров, міністр закордонних справ Арсеній Яценюк, керівники міністерств і відомств.
Планується проведення зустрічі Сократіша, Баррозу і Солани з прем"єр-міністром України Віктором Януковичем.
На саміті обговорюватимуться плани співпраці з питань спільної зовнішньої політики й безпеки, торгово-економічні відносини, зокрема створення зони вільної торгівлі, співпраця в сферах енергетики, ядерної безпеки, довкілля, а також міжнародна й регіональна співпраця.
Планується підписати спільну доповідь про прогрес у переговорах щодо підписання посиленого договору між Україною та Євросоюзом.
Також планується підписання другого спільного звіту УКРАЇНА–ЄС про хід реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС про співпрацю в енергетичній сфері протягом 2007 року.
Прогнозується, що серед основних результатів саміту в сфері політичного діалогу та співпраці, зовнішньої політики й безпеки буде підтвердження готовності керівництва України забезпечити проведення вільних і демократичних позачергових виборів, надання політичного імпульсу переговорному процесу щодо нового базового договору між Україною і ЄС, узгодження на політичному рівні ключових моментів майбутнього документу.
У сфері торговельно-економічної співпраці передбачається досягти політичної домовленості розпочати переговори щодо зони вільної торгівлі відразу ж після узгодження робочою групою Світової організації торгівлі остаточного тексту звіту про розгляд заявки по вступу України у СОТ, а також про підтримку конкретних кроків сторін у напрямі поглиблення інтеграції України у внутрішній ринок ЄС.
Очікується, що у сфері юстиції, свободи й безпеки сторони підтвердять готовність прискорити ратифікацію угод про спрощення візового режиму і реадміссію та підтвердять необхідність подальшого розвитку міграційно-візової співпраці у напрямі лібералізації пересування осіб (введення безвізового режиму).
На саміті планується окреслити на політичному рівні подальші перспективи взаємодії України і ЄС у врегулюванні Придністровського конфлікту, буде даний політичний імпульс для активної взаємодії України та ЄС у рамках регіональних організацій, перш за все, ГУАМ і ОЧЕС.
Пленарне засідання саміту проходитиме в залі державних заходів у будівлі секретаріату президента, а спільна прес-конференція учасників саміту пройде в "Будинку з химерами", повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Коментарі