Четвер, 16 серпня 2007 12:40

У Китаї батьки назвали свою дитину ім"ям "@"

Одна молода китайська пара намагалася назвати свою новонароджену дитину "@", повідомив заступник директора Держкомітету КНР по китайській мові Лі Юймін.

"У нас був випадок, коли дитину намагалися назвати ім"ям "@", - сказав Лі Юймін на прес-конференції в четвер.

Позначення @ використовується в адресах електронної пошти.

Китайська мова використовує ієрогліфічну систему письма, при якій записується не звучання слова, а його значення, поняття. Тому, теоретично, для імені можна використовувати будь-який знак, проте на практиці в Китаї діють правила, що обмежують вживання деяких символів як именних. Зокрема, заборонено використовувати цифри або знаки іноземної мови.

Лі Юймін розповів, що батько дитини пояснював вибір знаку @ як ім"я для дитини тим, що транскрипція його вимови англійською мовою (яка використовується як запозичення і у китайській мові) - "ет" (at), є абревіатурою китайського словосполучення "ай та" (ai ta, "люблю його").

Чиновник не повідомив, чи був схвалений такий вибір місцевими органами цивільної реєстрації.

Лі також розповів, що 60 мільйонів китайців носять імена, що складаються з ієрогліфів, які надзвичайно рідко вживаються, що створює проблеми для державних органів і використання у документах, повідомляє РІА "Новости".

Зараз ви читаєте новину «У Китаї батьки назвали свою дитину ім"ям "@"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 861
Голосування Фінальна частина футбольного Євро - головна спортивна подія 2021 року. Як виступить на турнірі збірна України?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) стане чемпіоном
Переглянути