Ексклюзиви
Вівторок, 27 травня 2008 17:39

У Берліні відкритий пам"ятник гомосексуалістам

У вівторок, 27 травня, німецькі власті відкрили в Берліні меморіал, присвячений пам"яті тисяч гомосексуалістів, яких переслідували і вбивали в період правління нацистів.

Меморіал знаходиться на околиці столиці, в парку Тієргартен, недалеко від меморіалу жертвам Холокоста.

Його дизайн - сірий бетонний моноліт з вікном, через яке відвідувачі можуть проглянути фільм, що зобразив поцілунок геїв, - повторює дизайн тисяч невеликих бетонних плит меморіалу, присвяченого євреям, загиблим від рук фашистів.

Нацистська Німеччина оголосила гомосексуалізм аберацією, що загрожувала німецькій нації. За часів Третього рейху близько 50 тисяч гомосексуалістів було засуджено як злочинці. За оцінками експертів, від 10 до 15 тисяч геїв було депортовано в концентраційні табори, де мало хто з них залишився в живих.

Пам"ятник відкрили міністр культури Бернд Нойманн і бургомістр Берліна Клаус Фоверайт.

Німецький парламент затвердив будівництво меморіалу в грудні 2003 року, на його споруду було виділено 600 тисяч євро. Дизайн пам"ятника був розроблений данцем Міхаелем Елмгріном і норвежцем Інгаром Драгсетом, повідомляє Mignews (Росія).

Зараз ви читаєте новину «У Берліні відкритий пам"ятник гомосексуалістам». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода