Тепер учені точно знають, що на безкрайніх просторах Антарктики колись ріс мох і повзали комахи. У кайнозойську еру тут розташовувалася тундра, така ж, як сучасна в Росії і в Канаді.
І хоча мох виявився фактично замороженим живцем, ця знахідка все ж таки відрізняється від скам"янілих останків стародавніх тварин і рослин. Мінеральні речовини не замінили м"які тканини моху, і вони збереглися до наших днів.
Подальше дослідження місцевості виявило наявність стародавніх остракод, невеликих мушок і жуків, а також пилку.
"Це дуже добре, що збереглися всі деталі", - радіє Люіс.
Також учених порадував той факт, що на відміну від раніших знахідок, дана була виявлена далеко від побережжя, куди комахи не могли потрапити з існуючими тепер птахами.
"Присутність тут незвичайних льодовиків, прогляціальних озер, рослинності тундри і останків комах говорить про те, що клімат 14 мільйонів років тому був теплішим і вологішим", - резюмують дослідники в своїй статті, опублікованій в журналі PNAS.
Таким чином, цінна знахідка розповідає не тільки про те, що існувало раніше на континенті життя, але і про погоду, що панувала там, а значить, і про зміну клімату Землі в цілому, повідомляє Membrana.
Коментарі