Професор Ян Уілмут, який керував роботами в Рослінгському інституті в Шотландії з клонування вівці Долі, посвячений у лицарі.
Професор, що став "сером", заявив, що радий нагороді і розділяє її з колегами з університету в Единбурзі і з університету Рослінга.
Перша в світі клонована вівця Долі з"явилася на світ в Шотландії в 1996 році і померла у віці 6,5 років від легеневої недостатності. Учені висловлювали побоювання, що у Долі почався процес передчасного старіння клітин. Зазвичай вівці живуть 11-12 років.
Британський уряд два роки тому видав Уілмуту ліцензію на медичні дослідження з клонування людського ембріона. Недавно він припинив подібні дослідження, заявивши, що рішення пов"язане скорішим з науковими, а не з етичними міркуваннями.
Великобританія була піонером клонування ссавців. У 1997 році публіці була пред"явлена однорічна овечка Доллі, яка була вирощена з клітини дорослої вівці в науковому інституті Рослін поблизу Единбургу. Тим часом, в лютому 2003 року після ветеринарного обстеження Долі вимушені були приспати через прогресуюче захворювання легенів. Тепер її опудало виставлене для огляду в Королівському музеї Единбургу.
Список державних нагород від імені королеви складається урядом Великобританії двічі в рік - до Нового року і до офіційного святкування дня народження монарха в червні, повідомляє РИА Новости.
Коментарі