Навколо Київського моря гниє мертва риба.
"Приїхали і очманіли! Весь берег в мертвій рибі, - розповів киянин Юрій. Він позавчора був на Київському морі біля села Ровжі за 60 кілометрів від Києва. - Там лежать тонни мертвої риби. Це коли море спускали – її льодом придавило. Запах жахливий. Ніхто її не збирає, тільки ворони клюють дохлятину".
Юрій розказує, що пісок біля води просто встелений дохлими карасями та коропами. У воді – те ж саме. Бачив кладовище мальків.
"Розказав тестю. А він мене запитав, чи не збирають місцеві собі на огороди ту рибу. Бо це ж таке добриво для землі. Але чомусь ніхто її не чіпає", - припускає чоловік.
З іншого боку Київського водосховища – та сама картина. Береги вздовж сіл Глібівка, Ясногородка та Сухолуччя усіяні мертвечиною.
"Були на вихідних. Воду ще на півтора метра спустили. Риби мертвої – купа", - розказала Любов Куц. - В нас дача в Глібівці. Місцеві всіх просять, аби її збирали та кудись викидали. Бо ж лежить риба пузами до верху і гниє".
Екологи вважають, що за загибель риби мають нести покарання ті, хто давав дозвіл на спуск води в Київському водосховищі.
"Це дуже великі збитки для рибного господарства. Мало того, що риба загинула від цього, Дніпро не вийшов з берегів і рибі нема де нереститись, - підкреслив Іван Парнікоза з Національного екологічного центру України. - А ще органи, які слідкують за рибою, мали робити взимку ополонки і засовувати туди очерет, аби кисень був. Бо великій рибі потрібно його багато. Уявіть, аби вас у пакет целофановий запхали і дихати нічим, от так і сталось цього року через холоди".
Він переконаний: ті, хто дозволив спускати воду мають бути наказані.
"В радянські часи за це б посадили. А зараз ніхто ні за що відповідальності не несе. Я вже не кажу про те, що мертва риба, яку ніхто не збирає – це інфекція. Спочатку вона заразить всіх жителів води, а потім і чайки, які їстимуть цю рибу, постраждають", - переконує Іван.
В Київдержрибохороні пояснюють: про масштаби збитків говорити рано.
"На цьому тижні почались контрольні вилови, наступного вони продовжаться. Тільки після цього спеціалісти з"ясують скільки риби залишилось, - заявив Ігор Тихолаз із прес-центру Київдержрибохорони. - Риба придавилась льодом, лежала на дні, а зараз поспливала. Якщо сталась катастрофа, то збирати рибу мають не люди, а Екологічна інспекція. Але вона нічого не робить".
Фото: Андрій Глазков
Коментарі
15