Зараз важко передбачити, наскільки переговори українських чиновників і представників МВФ були успішними. Побачимо це за рішеннями майбутньої місії, яка має приїхати найближчим часом.
Про це в коментарі Gazeta.ua каже економіст Андрій Новак, 46 років.
"Дуже важливим критерієм для Фонду зараз є остаточне прийняття бюджету на 2020 рік. Треба, щоб дефіцит був менше трьох відсотків, щоб дохідні та витратні статті були реалістичними. Поки що маємо відносно прийнятний проект бюджету. Але між першим, другим і третім читанням туди можуть внести велику кількість різноманітних поправок. Наприклад, раніше так вдвічі підняли мінімальну заробітню плату. Не можемо зараз дозволити собі чогось подібного", - наголошує експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шанс є: міністр економрозвитку розповів про підсумки переговорів у США
Також для МВФ важливо, як проходитиме приватизація в Україні, вважає він.
"Адже уряд заклав у бюджет лише 5 мільярдів гривень доходу від неї. Це – невелика сума, отже є ризик, що масштабної приватизації не відбудеться. Також у проекті бюджету взагалі немає статті доходу від відкриття ринку землі, який має запрацювати з 1 жовтня наступного року.
За словами українських політиків, нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом буде довшою за попередню - на 3-4 роки. Та на більшу суму – від $5 до 8 млрд. Але остаточно її можуть прийняти тільки після утвердження бюджету на наступний рік", - додає Новак.
Міжнародний валютний фонд планує направити в Україну нову місію для обговорення співпраці за кілька тижнів.
Коментарі