29 червня віряни вшановують пам'ять святителя Тихона, який жив на Кіпрі у V столітті.
Ще з дитинства він захоплювався християнством і у зрілому віці поклав всі сили на боротьбу із ідолопоклонством.
У боротьбі із язичниками Тихон зазнав чимало знущань, але продовжував ширити ідею християнства, допомагати бідним та нужденним.
Що не можна робити у цей день:
ображатися і приховувати гнів,
лінуватися,
працювати із тістом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Криваве жертвоприношення по всьому світі: мусульмани відзначають Курбан-байрам
Назву "Тихий" свято отримало в народі за те, що в цей день затихають птахи, а сонце на небі рухається тихіше звичайного. З роками це змогли довести і астрономи. Порівняно з початком року, швидкість руху планети по орбіті стає менше.
Зазвичай на Тихона молилися про зцілення від хвороб у ногах. Говорили, що 29 червня на город слід запросити молодих хлопців, щоб ті допомогли внести добрива у городину. Після роботи у полі їх слід було пригощати наїдками зі свого столу.
28 червня в церковному календарі – день пам'яті біблійного пророка Амоса.
Був він звичайним пастухом, але згодом став одним із найшанованіших пророків свого часу. Головна його заслуга в тому, що саме Амос взяв участь в утвердженні євреями віри в Єдиного Бога та закінченні ідолопоклонства. Також він за своє життя викрив чимало чиновників, суддів, лихварів. Більшість пророцтв Амоса увійшли в Біблію.
Цього дня не варто ходити в поле чи на луг. Краще не купатися у відкритих водоймах. Якщо приснився поганий сон, не розповідайте його нікому.
Коментарі