Канадські вчені з Оттавського університету з'ясували, що ризик поширення вірусу, який може спричинити наступну пандемію, вищий поблизу місць танення льодовиків.
Дослідження ґрунту проводилося біля озера Хазен, найбільшого прісноводного озера у високогірних районах Арктики. Про це повідомляє The Guardian.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені розповіли, які симптоми коронавірусу можуть зберігатися і через півтора року
Дослідження показало, що разом із підвищенням глобальної температури збільшується і ризик виходу вірусів та бактерій, які "сплять" у вічній мерзлоті. У розмороженому стані вони можуть заразити місцеву дику природу.
Подібні випадки вже були зафіксовані. Так, 2016 року спори сибірки, які "прокинулися" з туші мертвого оленя внаслідок різкого потепління, викликали спалах захворювання в Сибіру.
Щоб оцінити нові ризики, канадські вчені взяли проби ґрунту та відкладень із озера Хазен, куди стікалися талі води з місцевих льодовиків. Далі вони секвенували ДНК та РНК (визначили послідовність ДНК геному організму) у цих зразках, виявили в них віруси та оцінили потенційну небезпеку зараження ними інших організмів.
Дослідження показало, що ризик передачі вірусів вищий на територіях, близьких до місць, куди стікала більша кількість талої води. У міру зміни клімату така ситуація стає все загрозливішою.
Льодовик Туейтс в Антарктиді, який називають "льодовиком судного дня", може розтанути найближчими роками.
Його руйнування загрожує підняттям рівня Світового океану, пише CNN.
Туейтс здатний підняти рівень океану на кілька метрів. Дослідники виявили, що основа льодовика відійшла від морського дна й рухалася зі швидкістю 2,1 км на рік.
Коментарі