У місті Нью-Хейвен, штат Коннектикут, закрито завод, який виробляв знамениті гвинтівки "Wincheter". Про це повідомив мер міста, Джон Ді Стефано.
З "Вінчестером", що отримав почесне звання "зброї, яка підкорила Захід", американські колоністи дійшли до Тихого океану і закріпилися на його берегах, приєднавши до США Каліфорнію. Тепер заводу Winchester більше немає.
З січня керівництво міста і профспілки намагалися знайти нового покупця для заводу компанії U.S. Repeating Arms Co. (USRA), продукція якого стала невід"ємною частиною американської історії. Але невдало.
– Це кінець. Світла в кінці тунелю не видно, покупця немає – сказав мер.
У 1850 році Олівер Вінчестер вирішив вкласти гроші в компанію Volcanic Repeating Arms, що випускала однойменні самозарядні гвинтівки. До 1856 року він перейменував покупку в New Haven Arms, за назвою міста Нью-Хейвен в штаті Коннектикут, а потім найняв інженера Бенджамина Генрі, який поліпшив гвинтівку "Volcanic". Громадянська війна, що вибухнула у 1861 році, між північними і південними штатами США (або федералами і конфедератами) прославила як Генрі, так і New Haven Arms.
– Гвинтівка янкі заряджається в неділю, а потім стріляє весь тиждень, говорили конфедерати, випробувавши на собі дію "карабіна Генрі".
У 1866 році Вінчестер дав компанії своє ім"я, а її продукція стала головною зброєю для ривка американців на захід. Блискавично вибухнувши промислова революція в США штовхала збіднілих фермерів з східних штатів до Тихого океану. На їх шляху стояли племена корінних американців.
І ось, до 1890 року знищені або загнані в резервації такі апачі, навахи, дакоти, сіу, а поняття "Дикий Захід" стало сприйматися тільки як місце дії пригодницьких романів. Але саме гвинтівка Winchester отримала майже офіційний титул тієї, що "підкорила Захід". Саме з нею красуються герої більшості вестернів.
У 1931 році компанія Winchester Repeating Arms втратила незалежність, ставши частиною корпорації Olin. А в другій половині двадцятого століття виявилось, що численні конкуренти в інших країнах можуть робити набагато дешевші гвинтівки. Особливо досягла успіху в цьому Мексика – за ціну оригінального "Вінчестера" можна було купити три-чотири мексиканських.
У результаті Olin відмовилася від підприємства, що ставало збитковим. З 1981 року ним володіла бельгійська корпорація Herstal.
Проблема в тому, що хоча завод і належить бельгійцям, брендом "Winchester" володіє Olin, а на бельгійсько-коннектикутські гвинтівки фірмовий логотип з ковбоєм, що скаче, наносився за ліцензією, термін якої закінчується цього року.
І тепер Olin відчуває себе "в своєму праві" - після закінчення дії ліцензійної угоди корпорація планує знайти "новий будинок для легендарного імені". Де він буде, в Мексиці, а може, в Китаї, невідомо, але виробництво "карабінів Генрі" в Коннектикуті "оліновці" вважають комерційно невигідним. Сам же завод, без овіяного славою імені, не потрібний нікому.
У кращі часи на підприємстві працювало до 19 тис. чоловік. Останніми роками - всього 200. Тепер звільнено й їх. У приміщенні фабрики відтепер буде біотехнологічне виробництво.
Коментарі