середа, 05 квітня 2006 15:12

Так проходить мирська слава

У місті Нью-Хейвен, штат Коннектикут, закрито завод, який виробляв знамениті гвинтівки "Wincheter". Про це повідомив мер міста, Джон Ді Стефано.

З "Вінчестером", що отримав почесне звання "зброї, яка підкорила Захід", американські колоністи дійшли до Тихого океану і закріпилися на його берегах, приєднавши до США Каліфорнію. Тепер заводу Winchester більше немає.

З січня керівництво міста і профспілки намагалися знайти нового покупця для заводу компанії U.S. Repeating Arms Co. (USRA), продукція якого стала невід"ємною частиною американської історії. Але невдало.

– Це кінець. Світла в кінці тунелю не видно, покупця немає – сказав мер.

У 1850 році Олівер Вінчестер вирішив вкласти гроші в компанію Volcanic Repeating Arms, що випускала однойменні самозарядні гвинтівки. До 1856 року він перейменував покупку в New Haven Arms, за назвою міста Нью-Хейвен в штаті Коннектикут, а потім найняв інженера Бенджамина Генрі, який поліпшив гвинтівку "Volcanic". Громадянська війна, що вибухнула у 1861 році, між північними і південними штатами США (або федералами і конфедератами) прославила як Генрі, так і New Haven Arms.

– Гвинтівка янкі заряджається в неділю, а потім стріляє весь тиждень, говорили конфедерати, випробувавши на собі дію "карабіна Генрі".

У 1866 році Вінчестер дав компанії своє ім"я, а її продукція стала головною зброєю для ривка американців на захід. Блискавично вибухнувши промислова революція в США штовхала збіднілих фермерів з східних штатів до Тихого океану. На їх шляху стояли племена корінних американців.

І ось, до 1890 року знищені або загнані в резервації такі апачі, навахи, дакоти, сіу, а поняття "Дикий Захід" стало сприйматися тільки як місце дії пригодницьких романів. Але саме гвинтівка Winchester отримала майже офіційний титул тієї, що "підкорила Захід". Саме з нею красуються герої більшості вестернів.

У 1931 році компанія Winchester Repeating Arms втратила незалежність, ставши частиною корпорації Olin. А в другій половині двадцятого століття виявилось, що численні конкуренти в інших країнах можуть робити набагато дешевші гвинтівки. Особливо досягла успіху в цьому Мексика – за ціну оригінального "Вінчестера" можна було купити три-чотири мексиканських.

У результаті Olin відмовилася від підприємства, що ставало збитковим. З 1981 року ним володіла бельгійська корпорація Herstal.

Проблема в тому, що хоча завод і належить бельгійцям, брендом "Winchester" володіє Olin, а на бельгійсько-коннектикутські гвинтівки фірмовий логотип з ковбоєм, що скаче, наносився за ліцензією, термін якої закінчується цього року.

І тепер Olin відчуває себе "в своєму праві" - після закінчення дії ліцензійної угоди корпорація планує знайти "новий будинок для легендарного імені". Де він буде, в Мексиці, а може, в Китаї, невідомо, але виробництво "карабінів Генрі" в Коннектикуті "оліновці" вважають комерційно невигідним. Сам же завод, без овіяного славою імені, не потрібний нікому.

У кращі часи на підприємстві працювало до 19 тис. чоловік. Останніми роками - всього 200. Тепер звільнено й їх. У приміщенні фабрики відтепер буде біотехнологічне виробництво.

Зараз ви читаєте новину «Так проходить мирська слава». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути