Директор Національного бюро безпеки Тайваню Цай Чао-Мінг повідомив парламентський комітет в понеділок, що джерела в Китаї підозрюють, що вірус атипової пневмонії є біологічною зброєю, проте доказів цьому не представив, передає Reuters.
Епідемія атипової пневмонії почалася в Південному Китаї в 2002 році і забрала життя сотень чоловік у всьому світі, 350 чоловік померли в КНР. Епідемія завдала нищівного удару по азіатському туризму і авіаперевізникам.
Виявлення епідемії привело до звільнення мера Пекіна, міністра охорони здоров"я Китаю, а також породило безліч теорій змови, що торкалися походженні вірусу. "В період виникнення епідемії атипової пневмонії в 2003 році, коли було зафіксовано безліч смертей і хворих, Китай приховав точну кількість пацієнтів, спровокувавши паніку, - вказало Національне бюро безпеки Тайваню. - Тоді ж з"явилася інсайдерська інформація, згідно з якою вірус атипової пневмонії є біологічною зброєю".
Цай повідомив парламентський комітет, що атипова пневмонія "стала формою біологічної війни" в Китаї і що бюро "продовжить контролювати ситуацію".
Китай хоче встановити контроль над Тайванем, який володіє широкою автономією з 1949 року. Пекін присягнувся повернути острів, у разі потреби - силою. Деякі тайваньські парламентарі виразили сумніви з приводу діяльності бюро безпеки, що підняло питання про атипову пневмонію у вирішальний момент для китайсько-тайваньських відносин, які дещо покращали під час президентства Ма Інцзю.
"Інформація про біологічну війну, що проводиться Китаєм, робить атипову пневмонію темою номер один, - відзначає TheUnitedDailyNews. - Це викликає питання про те, чи зможе уряд президента Ма Інцзю побудувати довірчі відносини з громадянами".
Теорія змови є "маловірогідною", відзначає один з тайваньських законодавців. "У біологічної атаки повинна бути конкретна мета, - відзначив він. - У Китаю не було ніякої ясної мети. Це була вкрай неефективна зброя".
Перше припущення про лабораторне походження вірусу було зроблене раніше двома російськими ученими, тоді Китай звинуватив США в його використанні проти Китаю.
Коментарі