Вівторок, 10 червня 2008 14:27

Світові військові витрати досягли в 2007 році безпрецедентних цифр

Світова першість по зростанню військових витрат в 1998-2007 рр. належить Східній Європі, відзначає SIPRI. Локомотивом стала Росія: її частка витрат у військових витратах всього регіону за п"ятиліття склала 86%, повідомляє Стокгольмський міжнародний інститут проблем світу.

В російському Міноборони уточнюють, що весь приріст витрат з"їдає інфляція, закупівлі озброєнь у фізичних об"ємах майже не виросли.

Майже половина глобального військового бюджету як і раніше припадає на США. Їхні витрати перевищують витрати часів холодної війни, вважає SIPRI. Головна причина - війни в Афганістані та Іраку, які викликали приріст військових витрат в порівнянні з 2001 роком на 59%.

Зростання військових витрат у всьому світі за 1998-2007 роки виявилось приблизно однаковим. Країни Американського континенту витратили в 2007 р. на оборону 640 млрд доларів (витрати виросли на 63%), Близький Схід - 91,5 млрд (на 62%), Азія - 219 млрд (на 52%), Африка - 18,5 млрд (у 1,5 разу більше, ніж 10 років тому). Тільки Європа майже не збільшила військові витрати - 370 млрд.(зростання 16%).

Лідируючу позицію як експортера зброї займають США, Росія на другому місці.

SIPRI не враховує виробництва компонентів військових систем в спільних проектах, через що Великобританія в їхньому списку замикає п"ятірку лідерів.

SIPRI не враховував також експорт послуг з модернізації вже поставленої зброї і електронних систем, чим активно займається, наприклад, ВПК Ізраїлю, що не увійшов до п"ятірки. При врахуванні всіх чинників Росія б змістилася на 1-2 рядки нижче, пропустивши вперед Великобританію і Францію.

Оцінюючи експорт, SIPRI орієнтувався не на вартісні, а на фізичні показники, відзначає один з авторів дослідження Пол Холтом. Наприклад, російський військовий літак може коштувати дешевше за американський аналог, але враховуються вони однаково. NEWSru.

Зараз ви читаєте новину «Світові військові витрати досягли в 2007 році безпрецедентних цифр». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода