Питання про те, чи не слід прирівняти марихуану до алкоголю, губернаторові-республіканцеві та колишній зірці Голлівуду задали, коли він виступав перед населенням з приводу боротьби з можливими пожежами.
"Не думаю, що для цього настав час, але я думаю, що прийшов час для обговорення", - відповів "залізний Арні". "Вважаю, що нам слід дуже ретельно вивчити, як йдуть справи в країнах, що легалізували марихуану та інші наркотики, який ефект це принесло даним країнам, чи задоволені вони цим рішенням", - вказав губернатор.
У США заборона на марихуану діє з 1937 року, проте населення Каліфорнії відноситься до наркотику достатньо ліберально. У 1996 році Каліфорнія стала першим штатом, що дозволив використовувати каннабіс в медичних цілях. А нещодавнє опитування фонду Field Poll показало, що 56% виборців штату підтримують легалізацію марихуани та її оподаткування.
За словами Шварценеггера, гроші - це не єдине, що потрібно брати до уваги під час розгляду питання про легалізацію легких наркотиків. У 2004 році губернатор наклав вето на законопроект, що дозволяв пацієнтам, яким марихуану прописали лікарі, отримувати її в більших кількостях.
Пропозиція дозволити продаж "травички" особам старше за 21 рік вніс член законодавчих зборів штату Том Амміано - демократ з Сан-Франциско. За його словами, це дозволить штату отримати дохід в 1,3 млрд доларів. Відзначимо, що дефіцит бюджету Каліфорнії значно більший.
Прихильники легалізації марихуани вказують також, що поліція, звільнена від необхідності ловити споживачів каннабіса, зможе зайнятися боротьбою з серйознішими злочинами.
За матеріалами NEWSru.com
Коментарі