Голова журі Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на найкращу проектну пропозицію щодо Музею Революції гідності Матіас Зауербрух повідомив, що до фіналу потрапили дев'ять проектів з різних країн.
Перші три місця посіли два архітектурні проекти з Німеччини та один з України. Переможцем конкурсу став проект двох львів'янок Ірини Волинець та Марії Процик. Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.
"Переможцем є ескіз, де алея розділена на дві частини. Це щось на зразок інтерфейсу Майдану. Тут є алея, вимощена бруківкою, де відбувалися події на пагорбах. Є простір, закладений в цей пагорб для того, щоб створити арку. Перед цією аркоподібною стіною всі тимчасові і спонтанні монументи, які б об'єдналися в одному місці. Це місце пам'яті, це місце, де можна прийти, покласти квіти, запалити свічки, де можна побути разом, об'єднатися", - зазначив голова журі конкурсу "меморіал Героїв Небесної сотні" Бенжамін Хоссбах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Героям Небесної сотні віддали шану в столиці США
Крім того, голова журі зазначив, що третя частина більше схожа на парк.
"Там є алея, оскільки це буде пішохідна зона, там не буде транспортної. Це буде вулицею, уздовж якої з обох сторін будуть висаджені дерева. І знову ж будуть тимчасові монументи, які будуть символічно і гармонійно вписані в загальну картину цього меморіалу. ".
Присутній на представленні проекту президент Петро Порошенко зазначив, що з майбутнім Меморіалом Україна остаточно має відійти від радянських традицій.
"Я навмисно не висловлював свою позицію, коли дивився на Майдані представлені зразки. Деякі мені не подобались. Деякі надихали. Але дуже важливо, щоб це брало за серце кожного, хто до них підійде", - сказав Петро Порошенко.
17 листопада з дружиною Мариною Порошенко передали сертифікат на 3 млн грн благодійної допомоги для організації міжнародного архітектурного конкурсу зі створення Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні — Музею Революції гідності.
Коментарі