Українська освіта постійно розвивається та осучаснюється, з кожним роком наближаючись до найвищих світових стандартів, проте неможливо не погодитись, що у певних галузях науки університети розвинених країн, таких як Німеччина, США на Заході чи Китай та Японія на Сході, далеко попереду. Тож багато українських школярів мріють про освіту за кордоном. Для таких майбутніх абітурієнток спікерки освітнього проєкту STEM is FEM провели вебінар, на якому поділилися своїм досвідом вступу та навчання в іноземних навчальних закладах, розповідає засновник проєкту, IT-бізнесмен та інвестор Сергій Токарєв.
"Ми започатковували STEM is FEM, щоб нівелювати стереотипи щодо жінок у технологічних галузях, жінок на керівних посадах. Вже майже рік ми намагаємося продемонструвати українським дівчатам, що маючи бажання, вони можуть досягти будь якої мети та підкорити собі "найчоловічіші" професії. Наприклад, вже у серпні ми познайомимо школярок із галуззю машинобудування, – говорить Токарєв, – Та серйозне значення на шляху до мети грає освіта. Сьогоднішнім підліткам відкритий цілий світ. І вони завжди мають шанс обрати найкраще місце для отримання освіти та необхідних знань, що наблизять їх до своєї мрії".
На вебінарі Юлія Марушевська, екс-голова Одеської митниці, а нині громадська активістка в антикорупційній галузі, розповіла про відмінності у навчанні в США та Європі. Насамперед пані Юлія зазначила, що ці відмінності настільки великі, що можуть суттєво вплинути на вибір абітурієнтами вишу і навпаки.
"В мене був досвід американських і британських університетів. Підходи, ставлення до студентів, логіка навчання – все відрізняється. Тому на першому етапі варто максимально детально розібратися у тому, що ви очікуєте. Кожен університет – це своя культура, свої цінності, своя "релігія". Вони і шукають собі відповідних студентів. Дуже важливо, аби у вас з університетом співпадав дух та цінності. Тоді вам буде легше не тільки вступити, але й навчатися і складати іспити", – зазначила Марушевська
Радниця міністра охорони здоров'я з питань євроінтеграції Катерина Карпюк поділилася досвідом навчання в Шанхаї. Пані Катерина зазначила, що східна модель навчання більш сувора, проте більше цінується у Світі.
"Життя в азійській країні важке. Це не Європа. Англійською тоді там говорив мало хто. Спочатку в мене був культурний шок, проте через місяць-два звикаєш. До того ж вчити треба більше, ніж у Європі та США. Проте великі плюси навчання в Азії це те, що з азіатським дипломом ви відразу входите в топ світових працівників. З ним ви можете працювати не тільки в Азії, але й в Європі", – розповіла Карпюк
Координаторка соціальної реформи Команди підтримки реформ Міністерства фінансів Катерина Бондар навчалася у Стенфорді за грантовою програмою. Пані Катерина в рамках вебінару приділила увагу написанню есе. Спікерка зазначила, що цього не треба боятися. Лише на перший погляд написання мотиваційних листів та обґрунтування того, чому саме ви маєте отримати стипендію, здаються дуже важкими. Насправді треба просто почати його писати, а думки прийдуть в процесі. Також можна попросити когось з близьких описати вас, це може суттєво спростити процес написання. Особливо важливо в процесі підготовки також слідкувати за часом.
"Якщо ви плануєте вступати за кордоном, про це треба починати думати заздалегідь. Принаймні за 8 місяців. Дедлайни закриваються за місяців п'ять. До цього вам треба скласти усі іспити, зібрати усі документи, написати усі есе, зібрати довідки тощо. Це все треба зробити завчасно, тож часу треба виділяти із запасом" – поділилася Бондар
Також усі спікерки наголошували на тому, що в більшості іноземних країн, на відміну від української школи, не прийнято начитувати лекції студентам. Переважну більшість матеріалів там вивчають самостійно, в університеті ж вивчене лише обговорюють чи складають за цими матеріалами заліки та іспити, тож самодисципліна при навчанні за кордоном – вкрай важлива навичка.
Коментарі