четвер, 03 серпня 2017 10:25

Поради для батьків першокласників від психологів

Поради для батьків першокласників від психологів
Готуйте дітей перед школою, щоб не травмувати малечу

Нові діти, нова атмосфера, суворі та добрі викладачі – все це новий стрес для кожної дитини. Окрім цього, дитина може з радістю піти в школу, але це не означає, що вона матиме бажання вчитися. Тож потрібно зацікавити дитину до навчання, підготувати психологічно. Та не потрібно вимагати занадто багато й чекати великих звершень на цьому етапі.

Психологи "КримСОС" у Запоріжжі проводили "Курси для майбутніх першокласників з психологічної підготовки до школи". На основі цього досвіду спеціалісти підготували рекомендації для усіх батьків майбутніх школярів.

Влаштуйте прогулянку до школи

Обов'язково проведіть дитині невелику екскурсію до школи: пройдіться по двору і навколо будівлі, а потім увійдіть всередину. Бажано показати дитині, в якому класі вона вчитиметься, де знаходиться туалет та їдальня. Періодично можна ходити гуляти до школи, граючи дорогою. Так дорога до школи завжди викликатиме хороші асоціації у малюка.

Збирайте портфель та одягайте форму

Непогано кілька разів за місяць потренувати збори до школи: нехай першокласник самостійно вдягне шкільну форму. Потім мама або тато, розкидавши його шкільне приладдя по підлозі, покаже, як збирати портфель і що куди класти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вагітних перетворили на ніжних героїнь Disney

Грайте в школу

Батьки можуть посадити дитину серед іграшок і провести "урок", при цьому попросити малюка встати, коли мама-"вчителька" входить у "клас", потім сісти за парту, взяти в руку ручку, відкрити зошит.

Прокидайтесь раніше

Місяця, щоб привчити дитину вставати раніше, вистачить. Досить щодня віднімати від її сну по 5-10 хвилин. Тоді першого вересня малюк не позіхатиме сонно на лінійці. Але пробудження дитини має супроводжуватися приємними для неї діями, наприклад, усмішкою або обіймами мами.

"Доросла" кімната

У кімнаті обов'язково повинне з'явитися щось, що говорило б йому про "доросле" шкільне життя, про зміну статусу, щоб школяр швидше звикав. Приміром, той же письмовий стіл або можна вже зараз купити малюкові невелику шкільну дошку з крейдою.

Формуйте позитивний образ школи

Ні в якому разі не потрібно говорити першокласникові фрази типу "закінчилося дитинство, почалося доросле життя" або "не будеш слухати вчительку, вона тебе покарає". Так любов до школи в нього точно не виховати. Добре, якщо б перша вчителька написала листа майбутньому учневі, розповівши про те, як вони цікаво проводитимуть час у школі, скільки всього нового він дізнається, як багато друзів з'явиться.

Якщо творчий підхід в учителя відсутній, розповісти про все це повинні батьки. Ще батькам потрібно розповідати побільше хороших веселих історій з їхнього шкільного життя. Наприклад, про те, як вони знайшли свого першого шкільного друга. Також можна показати першокласникові батьківські шкільні фотографії.

Не залякуйте оцінками

Казати дитині про те, що вона повинна приносити тільки хороші оцінки заборонено. Тим більше що в першому класі їх не ставлять. Краще вже зараз завести журнал досягнень малюка, щодня записуючи кожен його успіх, наприклад, "сьогодні малюк сам почистив зуби". Тоді він знатиме, що хороші оцінки – це не єдині його заслуги перед батьками і перестане боятися принести "двійку", коли ходитиме до школи.

Не "ліпіть" вундеркінда

За місяць до школи не потрібно намагатися підтягти всі "хвости", годуючи дитину новою інформацією.

І пам'ятайте вислів: "У світі є тільки одна найкраща дитина, і кожна мама її знає…".

Діти-переселенці Донбасу все більше цікавляться українською. За словами Володимира Романюка, діти переселенців із окупованих територій все краще знають українську та цікавляться нею.

Зараз ви читаєте новину «Поради для батьків першокласників від психологів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути