Ексклюзиви
Понеділок, 01 вересня 2008 15:31

Сьогодні Росія перекриє Європі газ

Магістральний газопровід "Ямал-Європа", що транспортує російський газ до Євросоюзу, 2 вересня буде закритий на профілактичні роботи, які продовжаться один день. Про це повідомляє агентство "Інтерфакс" із засланням на заяву міністра економіки Польщі Мачея Возняка (Maciej Wozniak), передані по каналах Bloomberg.

Це означає, що протягом доби Польщі доведеться використовувати свої запаси газу.

Раніше зарубіжні ЗМІ повідомляли, що Росія зможе використовувати своє положення провідного постачальника нафти і газу в ЄС для тиску на Європейський Союз після позачергового саміту альянсу. Він відбудеться 1 вересня. На ньому Європа повинна виробити єдину позицію по південноосетинському конфлікту і визнанню Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії. Спочатку передбачалося, що ЄС застосує до Росії економічні санкції.

Російські чиновники вже не раз спростовували цю інформацію, відзначаючи, що вітчизняні виробники сировини є надійними партнерами Євросоюзу. Проте, ЗМІ відзначали, що під час конфліктів з Чехією і Естонією в 2007-2008 роках Росія скорочувала постачання енергоносіїв в ці країни. Російські чиновники не раз спростовували і цю інформацію. За їх даними, зниження постачань було пов"язане з тимчасовими ремонтними роботами, повідомляє Лента.ру.
Зараз ви читаєте новину «Сьогодні Росія перекриє Європі газ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода