Понад 7 тис. зниклих українських військовослужбовців зареєстрував колцентр із розшуку.
Більшість зниклих військових живі та перебувають у полоні. Про це каже уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко, передає "Суспільне".
"Якщо ми говоримо про військових, то розуміймо, хто такі військові. Є Збройні сили України, є Нацгвардія, є прикордонники, є Служба безпеки України і це різні інституції. Вони не входять у цифру, яку дає ЗСУ. ЗСУ дає дані про 2 тисячі зниклих військових. Наш колцентр має орієнтовно 7200 людей. Наприклад, полк "Азов" – це Нацгвардія, що підпорядковується МВС. Там також є безвісти зниклі. Вони не вийшли на звʼязок із рідними, коли вони вийшли з Азовсталі", – каже він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон
У Росію вивезли військових 1-го батальйону 36-ї бригади.
"Ми знаємо, що їх вивезли в Росію. По-перше, треба зрозуміти, скільки там є людей. Якщо їх більше сотні, то ми розуміємо, що практично весь батальйон – у полоні. Звʼязку із ними все ще немає, тому вони вважаються безвісти зниклими. Рано чи пізно вони потраплять у список на обмін і повернуться додому. Ось це той випадок, коли ми точно знаємо, що безвісти зниклі – живі", – розповів Котенко.
В Україні розробили "дорожню карту" для родичів військовослужбовців і працівників правоохоронних органів, які зникли безвісти, потрапили у полон або ж загинули.
Документ містить алгоритм дій та перелік даних, якими важливо володіти у разі звернення до органів державної влади, що займаються питаннями звільнення військовополонених.
Коментарі