Український письменник Василь Шкляр святкує 70-річний ювілей. Деякі літературні оглядачі називають його "батьком українського бестселера". Роботи Шкляра перекладають англійською, болгарською, вірменською, шведською, словацькою, російською мовами.
Одним із найвідоміших творів називають "Чорний ворон" або ж "Залишенець". Розповідає про боротьбу повстанців Холодного Яру проти більшовиків. За мотивами роману 2019 року вийшов однойменний фільм.
2011-го Василь Шкляр за цей роман отримав Шевченківську премію Отримувати її відмовився, доки при владі залишався тодішній міністр освіти Дмитро Табачник. Його він називав одіозним українофобом. Тодішній президент Віктор Янукович помстився за позицію Шкляра і не включив його до Указу про нагородження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роман Шкляра повернув людей до національного — режисер фільму "Чорний Ворон"
Історія завершилась тим, що патріоти з усієї України зібрали для письменника майже стільки ж грошей, скільки й передбачала премія, від якої він відмовився. Це стало першою і поки що єдиною "народною" Шевченківською премією. Її Василеві Шкляру привселюдно вручили під час багатотисячних вшанувань пам'яті отамана Василя Чучупаки в Холодному Яру навесні 2011 року.
"Найкраща для мене премія – це прихильність моїх читачів. Те, що мої романи мають найширший попит, вони найкраще продаються, і це для мене найвища винагорода. Я понад усе ставлю інтерес свого читача, якого я люблю, а він мені платить тим же", - казав Василь Миколайович.
У книзі "Чорний ворон" 2009 року розповідається про життя та історію кохання Івана Черноусова на прізвисько Ворон. Він брав участь в антибільшовицьких повстанських рухах у Холодному Яру на Черкащині 1922-го. Шкляр відвідував знімальний майданчик, переглядав відзнятий матеріал разом із режисером Тарасом Ткаченком.
Коментарі