Дізнавшись про те, що після обіду в залі БОФу представники командування російського Чорноморського флоту святкують День Росії, обдурена російськими військовими будівельниками група севастопольців з 30 людей спробувала пройти в хол будівлі і вже там, як заявили протестуючі, "дочекатися виходу адміралів зі свята". Проте зустріч з вищими чинами ЧФ РФ не відбулася: центральний вхід в будівлю перегородила оперативно виставлена чергова служба, якою командував офіцер в званні майора.
- Нас не пускають в БОФ: говорять, військовий об"єкт. Як же так? Адже він завжди був відкритий для городян. В нім проводяться концерти, різні заходи. І ось раптом, в одну мить, БОФ став військовим об"єктом, обурена одна із забудовників Наталія Капінос. - Це прийом, щоб не ставити адміралів, що святкують День Росії, в незручне положення. Адже нас обдурили на сотні тисяч доларів. І при цьому у командування ЧФ немає совісті вийти до народу. Коли ж ми приходимо, нас зустрічають майори; спочатку відтісняють, не дають увійти в БОФ, а потім сміються в очі. У цих - російських - офіцерів просто немає совісті. Україну звинувачують в несплаті за газ: але ж сплатили вчасно. Хай тепер вони з нами розрахуються - житло за наші гроші вчасно здадуть!
Інциденту біля Будинку офіцерів передувала ще одна сутичка. Вона виникла годиною раніше біля штабу ЧФ, що на сусідній з БОФом вулиці. Після безрезультатного звернення до ... морських піхотинців, які охороняли російський штаб, один з лідерів групи обдурених пайовиків 60-річний Олександр Добровольський вихопив балончик з фарбою і почав швидко викреслювати на асфальті перед КПП штабу "ДЕ НАШІ КВАРТИРИ?". У цей момент міліціонери спробували перервати незаконну, на їх думку, акцію по нанесенню "граффіті" на асфальт. Почалася боротьба: тепер уже цивільне "міні-оточення" намагалося дати своєму лідерові можливість дописати балончиком на асфальті.
- Я доведений до відчаю. Я продав квартиру, віддав військовим будівельникам ЧФ валюту. Мені ніде жити, пояснив свій вчинок Олександр Добровольський. - Будівництво чотирьох будинків по вулиці Астана Кесаєва було розпочате в 2005 році, і відповідно до договорів повинно було завершитися в 2007. Ми повірили російській будівельній структурі, але нас обдурили: житло недобудоване. Більш того, заступник командуючого ЧФ з будівництва генерал-майор В"ячеслав Кім сказав нам, що він не знає, де гроші і додав: "Яка вам різниця, коли закінчиться будівництво - в 2009 році або пізніше?". Але ми все одно апелюємо до командування ЧФ з надією, що воно вплине на підпорядковану йому будівельну структуру. Проте біля штабу ЧФ нас зустрічають не представники командування, а озброєна морська піхота. А ще ми - обдурені пайовики - обурені тим, що під час чергового раунду російсько-українських переговорів високого рівня по проблематиці перебування ЧФ на території України, обговорюється все, у тому числі і борги БУ ЧФ перед Пенсійним фондом міста, але взагалі - ніякої мови про обдурених в результаті комерційної діяльності БУ ЧФ забудовниках.
Нагадаємо, історія конфлікту бере свій початок в 2007 році, коли БУ ЧФ, заздалегідь узявши оплату у валюті у без малого двох сотень людей, в зазначений в договорі термін так і не здало в експлуатацію готове житло. Мова про чотири багатоповерхові будинки на вулиці Астана Кесаєва, два з яких готові на 95%, але вимагають "фінальних" вкладень. Цей - "фінальний" - чинник, за словами забудовників двох майже готових корпусів, і стримував їх "бойовий запал" протягом двох останніх років. Але переговори, які два місяці тому були підкріплені колективним листом-зверненням до президента Російської Федерації Медведєву, прем"єр-міністра Путіна, міністра оборони Сердюкова, на думку обдурених севастопольців, результату не принесли.
Уповноважені російські офіцери, які періодично заспокоюють обурених інвесторів, запевняють, що справу з дофінансуванням недобудованого житла, що знаходиться на розгляді командування ВМФ Росії в Москві, "рухається у бік виділення грошей на завершення будівництва". Але ці обіцянки, за словами пайовиків, тягнуться вже місяці: людей, які вплуталися, в будівельну авантюру ЧФ, це не влаштовує. Як повідомив один з інвесторів Сергій Нікулін, на його недавній запит в Секретаріат президента України з приводу невиконання Будівельним управлінням (БУ) ЧФ РФ договірних зобов"язань, він отримав офіційну відповідь, що запит групи севастопольських громадян переданий на розгляд в МЗС України.
За матеріалами: Новий Севастополь.
Коментарі
1