Сьогодні - Міжнародний жіночий день - свято, що відзначається щорічно 8 березня в низці країн як "жіночий день".
Варто зазначити, що цей день щорічно відзначається ООН як Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.
Примітно, що історично це свято з'явилося як день солідарності трудящих жінок у боротьбі за рівність прав і емансипацію.
Міжнародний Жіночий День був популярний в світі у 1910-1920-ті роки, але потім його популярність зійшла нанівець.
Нагадаємо, що з 1966 року, відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР (до складу якого до 1991 року входила і Україна) від 8 травня 1965 року Міжнародний жіночий день став святом і неробочим днем.
Поступово в СРСР свято повністю втратило політичне забарвлення і прив'язку до боротьби жінок проти дискримінації.
Водночас, важливий і той факт, що з 1975 року ООН, у зв'язку з Міжнародним роком жінок, почала 8 березня проводити Міжнародний жіночий день. Так, в 1977 році Генасамблея ООН запропонувала державам оголосити, відповідно до їхніх традицій і звичаїв, будь-який день цього року Днем боротьби за права жінок і міжнародний мир Організації Об'єднаних Націй. Це рішення було ухвалено у зв'язку як з Міжнародним роком жінок, так і Міжнародним десятиріччям жінок (1976-1985 роки).
Наразі цей день оголошений вихідним в деяких колишніх республіках СРСР, в тому числі Україні і Росії, а також в Анголі, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Камбоджі, Китаї, Конго (як "свято конголезьких жінок"), Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, Північній Кореї і Уганді.
Країни, в яких офіційно відзначається свято 8 Березня: Вірменія, Азербайджан, Афганістан, Білорусь, Буркіна-Фасо, В'єтнам, Гвінея-Бісау, Грузія (офіційно звичайний для всіх робочий день), Замбія, Камбоджа, Киргизстан, Кірибаті, Китай (офіційно звичайний для всіх робочий день), Коста-Ріка, Куба, Лаос, Мадагаскар (вихідний день тільки для жінок), Молдова, Монголія, Непал, Росія, Казахстан, Сербія, Таджикистан, Туркменістан, Уганда, Узбекистан, Україна, Хорватія, Чорногорія, Еритрея.
Коментарі
7