Спікер Скупщини Олівет Дулич призначив на цей день спеціальне засідання парламенту, на якому має відбутися церемонія інавгурації Тадича.
Згідно конституції Сербії, президентський мандат триває п"ять років, а глава держави вступає на посаду відразу після складення присяги. Президент не має таких широких повноваженнь, як глави Росії або США. Разом з тим, він є верховним головнокомандувачем і має деякі інші важливі функції в державі.
Перед Тадичем, який удруге займе вищий державний пост, постають складні проблеми. Найболючиша з них - відділення Косово, яке влада в Пріштіні може оголосити вже найближчої неділі.
Президентові належить реалізувати один зі своїх головних передвиборних пунктів - інтегрувати Сербію до європейських структур. Для цього Бєлград повинен тісно співробітничати з Міжнародним трибуналом для колишньої Югославії, який вимагає видати колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича і колишнього командувача армії боснійських сербів Ратко Младича, які переховуються. Така вимога може стати умовою для підписання угоди про співпрацю і наближення країни до Євросоюзу. Швидкого вступу Бєлграда в ЄС не відбудеться, а Брюссель може висувати все нові умови і вимоги до сербської сторони, відзначають експерти.
Що стосується подальшого розвитку відносин з Росією, то, вважають політики і експерти, можна говорити про певну стабільність, коли зв"язки тільки поліпшуватимуться. Найважливішим кроком у цьому напрямі стало підписання в кінці січня в Москві великих енергетичних угод.
Борис Тадич у другому турі голосування 3 лютого набрав трохи більше 50% голосів виборців, перемігши лідера сербських радикалів Томислава Николича.
П"ятниця в Сербії - неробочий день. Країна відзначає День державності Сербії. Це свято проголошено державним в 2001 році на знак пам"яті першого сербського повстання проти Османської імперії, яке почалося 15 лютого 1804 року під керівництвом Карагеоргія Петровича, повідомляє РИА "Новости".
×
Коментарі